![У Росії прорвало греблю, у зоні підтоплення є люди — ЗМІ](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2Fdanube-river-7522608_1280-450x290.webp&w=1366&q=75)
Чернівчани вшанували пам’ять загиблого на Майдані вірменина Нігояна
Близько півсотні чернівчан прийшли сьогодні до Вірменської церкви Святих Апостолів Петра і Павла в Чернівцях, аби віддати шану першому вбитому на Майдані активісту Сергію Нігояну.
Настоятель Вірменської Апостольської церкви Нерсес Шахназарян, який провів службу в пам’ять про Героя Сергія Нігояна наголосив, що вірменська спільнота України глибоко переживала ті страшні події січня та лютого 2014 року:
«Вірменська діаспора, як і весь український народ, відчуває тривогу у зв’язку з ускладненням ситуації в країні. Союз Вірмен України виступає за територіальну цілісність та неподільність існуючих територіальних кордонів… Ми продовжуємо підтримувати український народ, не відділяючи себе від етнічних українців та інших народів, що проживають в Україні. Всі ті вірмени, які віддали своє життя за волю України, свідчення того, що вірмени не стояли в стороні, а були в епіцентрі подій, що відбуваються в країні».
Віктор Давидович, голова Чернівецького обласного вірменського національно-культурного товариства «Аревік», розповів про те, що вірмени, які народились і живуть в Україні є щирими патріотами цієї землі. І свідчення тому – Сергій Нігоян.
«Нам, вірменам, дуже символічно, що першим в списку Небесної сотні опинився наш Сергій Нігоян. Молодий хлопець. Громадянин України. Він народився тут. Він є великим патріотом своєї держави, попри все те, що він не забуває про свої вірменські корені. Він не був членом жодної політичної партії. І, можливо, міг краще ніж багато з нас передбачити те, що ми зараз переживаємо», – наголосив Віктор Давидович.
Слова гордості людьми, які вийшли тоді на Майдан, висловив голова вірменської релігійної громади Григорій Маргарян: «Люди тоді вийшли, бо є народ, який не може терпіти, терпіння лопнуло. В тому числі і інші націй, національностей. Те, що на Майдані відбувалось і що там були наші земляки. Я горджусь цими людьми. І гордимось тими, хто сьогодні в АТО продовжують їх справу. І це дуже приємно. Напевно не тільки вірменському народу, а й українцям. Бо ми живемо в цій крані, яка є нашою другою Батьківщиною. І ті люди, нормальні люди, які тут живуть, вони повинні переживати за цю країну, робити те, що зобов’язані робити громадяни України».
Чернівчанка Ольга Калініченко прийшла в Вірменську церкву, прочитавши про молебень в соціальних мережах.
«Хочеться вірити, що наша пам’ять буде завше незгасною, що цей жах завершиться нарешті і що як сказав Сергій Нігоян, цитуючи Шевченка, «Борітеся поборете», – зауважила Ольга.
Нагадаємо, Сергія Нігояна застрелили зранку 22 січня 2014 року на Грушевського. Це була перша смерть на Майдані. Також 21 або 22 січня 2014 року в лісі під Києвом було закатовано активіста зі Львова Юрія Вербицького.