![У Росії прорвало греблю, у зоні підтоплення є люди — ЗМІ](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2Fdanube-river-7522608_1280-450x290.webp&w=1366&q=75)
В Чернівцях переселенок безкоштовно навчають рукоділлю та енкаустиці
Переселенки Чернівецької області можуть безкоштовно відвідувати курси з рукоділля у Творчій майстерні
Переселенки Чернівецької області можуть безкоштовно відвідувати курси з рукоділля у Творчій майстерні. Такий проект триває в Чернівцях вже другий місяць і планує залучити 75 жінок-переселенок. Майстерні працюють у таких напрямках виготовлення сувенірної продукції Hand Made, як бісероплетіння, енкаустика (техніка малювання з воском), пошиття еко-торбинок. А вже після 8 березня переселенок будуть вчити робити вітражі. Учасницям майстерень також пропонують безкоштовні обіди та технічне забезпечення.
– Проект виник, коли я побачила по телебаченню і по інтернету, скільки жінок приїхало в Чернівці, в Чернівецьку область, побачила, що одна з переселенок займається енкаустикою, побачила оголошення конкурсу від «Жіночого фонду» і за ніч написала проект по переселенкам. Він невеликий, але вийшов такий концентрований. Ми вже провели сім занять, а дев’ять всього занять у творчих майстернях. Це навчити жінок або згадати, що вона вміє. Адже само зайнятість жінок в Чернівцях при безробітті – це дуже важливо. Тому ми вирішили навчити жінок різним видам ручної роботи, виробів, щоб вони могли вдома сидіти і робити якісь вироби і продавати.
Марина Коняк також наголошує на тому, що цей проект має не тільки економічний, а й великий і відчутний соціальний ефект. Поспілкувавшись з учасницями майстерень переконуєшся в правоті цього твердження.
Донеччанка Людмила каже, що відвідує заняття, аби навчитись ремеслу, яке допоможе заробити додаткові кошти для прожиття:
– Тут подобаються заняття, чомусь новому навчаюсь, щось дізнаюсь. Приємно чимось займатись. Тим більше приємно проводити час з людьми, які в подібній ситуації, подібні до тебе. Про щось спілкуємось, одне одному радимо.
Підтримує слова землячки й переселенка Марина з Маріуполя:
– Ходжу сюди в основному за спілкуванням. Тому що навряд чи це дасть достатньо великий дохід. Порадами ділимось, адже дівчата в подібних ситуаціях. Якісь варіанти вони вже пройшли і підказують. Щось знаю я і підказую. Клуб можна так сказати.
Чернівецькі переселенці також не сидять склавши руки і вже завершують процес створення місцевої громадської організації «Донбас Український».
Лідерка організації Світлана Шиян з Алчевська каже, що наразі кістяк організації – це десять переселенців, які намагаються згуртувати навколо себе земляків. Адже потрібно зібрати ініціативних людей, тих, хто реально хоче стати на ноги і не може повернутись назад:
– Я помітила те, що громади не було, її ніхто не міг знайти. І коли я прийшла сюди і сказала, всі сказали – ой як добре, що хтось збере.
Вже цього тижня Світлана сподівається завершити процес створення організації та провести перші збори. А наразі допомагає Марині Коняк з майстернею. Жінки сподіваються, що місцева влада надасть приміщення для потреб переселенців краю.
Надія Вірна для Громадського радіо