![У Росії прорвало греблю, у зоні підтоплення є люди — ЗМІ](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2Fdanube-river-7522608_1280-450x290.webp&w=1366&q=75)
У Дніпропетровську проводять арт-терапію для поранених військових
“Арт-терапія народилась доволі давно. В Америці, коли солдати поверталися з війни, то ними займалися психологи, художники. Вони виводили їх із поствоєнного синдрому. Людина просто відключається від мирського й отримує задоволення від самого процесу малювання”.
Вікторія Ткач, медсестра травматологічного відділення Дніпропетровського військового шпиталю, говорить, що бійці чекають на заняття з самого ранку:
“Навіть хлопці, які ніколи не малювали, я бачила, як вони цим захоплюються. Зрозуміло, що вони таке пережили всі… І коли людина малює – це розслабляє, відводить у сторону, з’являються зовсім інші думки. Я вважаю, що це добра релаксація”.
19 червня роботи бійців були виставлені на благодійному аукціоні в Музеї українського живопису. На ньому вдалося зібрати сім тисяч гривень. На ці гроші художники закуплять матеріали для продовження курсу арт-терапії у шпиталі.
Говорить замкомандира взводу 20-го батальону 93-ї бригади Андрій Хамаза, один з авторів:
“Останні бої під Мар’їнкою… коли у мене з підрозділу два дцять три трьохсотих… я втомився. Це моя друга війна, і мені набридло вже слухати розриви, вибухи і все інше. Хтось читає книжки, хтось малює, хтось грає у нарди. Не треба негатив накопичувати, я вважаю, не треба його привозити додому, краще його лишити там”.
Лєра Мальченко з Дніпра для Громадського радіо