![У Росії прорвало греблю, у зоні підтоплення є люди — ЗМІ](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2Fdanube-river-7522608_1280-450x290.webp&w=1366&q=75)
У рамках проекту «Книжковий форум на колесах» волонтери відвідали кілька міст регіону – Слов’янськ, Дружківку, Краматорськ, Костянтинівку, Бахмут
![Волонтери передали на Донеччину півтисячі книжок](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2016%2F05%2Fknyzhky_2_0.jpg&w=1366&q=75)
Зокрема, до 200 книг завезли до Костянтинівської школи № 1. Волонтер проекту Анастасія Розлуцька каже: саме сюди, до української школи, приїхали на прохання друзів.
«Друзі з Краматорська сказали, що тут українська школа, а книг не вистачає. Тому ми тут. У нас культурна місія, несемо культуру дітям».
Бібліотекар Олена Голяшкіна розповідає: нових книг давно не було. Хіба що кілька років тому через управління освіти давали класиків української літератури, сучасних немає. А читати треба.
Таким подарункам щиро радіє директор школи Олександр Мережко. Тримає в руках двотомник земляка Олекси Тихого і обіцяє як філолог-викладач з учнями читати.
«Нам подарували книжки, деякі раритетні, є двотомник Олекси Тихого».
Ще кількасот книг волонтери планують передати у подарунок до Бахмута та Олександрівки, у першу чергу дітям, до шкільних бібліотек, аби вони мали можливість читати і думати задля змін – як в собі, так і в своїй країні.
Наталя Поколенко з Донеччини для «Громадського радіо»