![Українські розвідники показали, як нищили вертольоти в Росії](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2Fhur-m-450x290.jpg&w=1366&q=75)
Керівник клубу: «Реконструктор для будь-якої армії — підготовлений вояка»
У Києві у День пам’яті провели реконструкцію бою між бійцями УПА та солдатами Вермахту
![Керівник клубу: «Реконструктор для будь-якої армії — підготовлений вояка»](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2016%2F05%2Fdsc_0217.jpg&w=1366&q=75)
Сценарій цієї битви — спільна робота представників клубів-учасників. Вона не має під собою конкретного історичного підґрунтя, розповів «Громадському радіо» керівник військово-історичного клубу «Повстанець» Владислав Куценко. З назви клубу зрозуміло, що його підрозділ воює на боці Української повстанської армії. Саме їхнього вояку за сценарієм захопили у полон фашисти. Їхня задача — його визволити. У бою приймали участь чотири табори: німецький, союзників, Червоної армії і УПА.
«Власне своїми силами і створили цей фестиваль. Владі, мабуть, непотрібна реконструкція – ніхто нам практично нічим не допоміг, але ми самі це робимо, тому що знаємо, що ця річ потрібна. Потрібно людям показувати правду, якою вона була», — розповів Владислав Куценко.
В той же час, говорить Куценко, у Слов’янську, після звільнення міста почали цікавитись історією УПА у противагу «руському миру». Двоє учасників їхнього клубу беруть участь в АТО. Хоча є і ті, хто вступив до лав бойовиків.
«Реконструктор для будь-якої армії – підготовлений вояка. Це людина, яка не боїться пострілів, не боїться вибухів, вміє стріляти, розбирати зброю, вміє рити окопи, робити землянки і так далі», — розказав Владислав Куценко.
Такий підготовлений вояка — Михайло Іванов з Луганщини. Він брав участь в АТО як доброволець п’ятого батальйону «Правого сектору». Не останню роль у цьому зіграла і його тяга до реконтструкторського руху.
Свій не вступ до історичного факультету він компенсує участю у клубі «172 полк». Зазначає, що через АТО реконструкторський рух в Україні занепав — не до того зараз.
«З самого народження я відчував себе українцем і однозначно до 91-го року я жив в УРСР, а після 91-го я жив в Українській республіці. Тому я ніколи не відчував себе представником іншої нації, але я не патріот ні країни, ні держави. Я – патріот цієї землі, яка дуже давно вважається України і, я сподіваюся, буде далі вважатися» — говорить Михайло Іванов.
«Україна — це наш двір, а Росія — це сусідній двір. І ми хлопцям з сусіднього двору своїм двором не повинні поступитися», — зазначив Михайло Іванов.
Валентина Троян з Києва для «Громадського радіо»