facebook
--:--
--:--
Ввімкнути звук
Прямий ефiр
Аудіоновини

Хрещатик в огні: 75 років тому НКВС підірвав низку будинків на Хрещатику

23 вересня, напередодні річниці, з 19.00 години на розі Хрещатика та Прорізної пройде акція вшанування пам’яті загиблих киян

1x
Прослухати
--:--
--:--

У вересні 1941 за вказівкою НКВС таємно заміновали будинки в центрі Києва, які масово підрвали після вступу до Києва німецьких військ.

Нищення столиці розпочалося 24 вересня з вибуху на розі Хрещатика та Прорізної, що зруйнував один із найкращих будинків Києва — роботи архітектора Городецького. Невдовзі така ж доля спіткала весь центр міста. 

Про акцію в ефірі «Громадського Радіо» розповів співкооридинатор руху «Простір свободи» Тарас Шамайда:

“Сьогодні громадські активісти, історики, небайдужі кияни зберуться на розі Хрещатика і Прорізної, де 75 років тому вибухнув перший з цих сотень будинків, знищених більшовицьким режимом в 1941 році, щоб вшанувати пам’ять, згадати про центр міста, якого після 1941 року не існувало і не існуватиме”.

 

Поділитися

Може бути цікаво

У Німеччині через масштабний IT-збій зупинилося залізничне сполучення

У Німеччині через масштабний IT-збій зупинилося залізничне сполучення

24 хв тому
У частині тимчасово окупованого Криму фіксують перебої зі світлом після серії вибухів, — Барієв

У частині тимчасово окупованого Криму фіксують перебої зі світлом після серії вибухів, — Барієв

36 хв тому
На Херсонщині внаслідок ворожих атак загинула людина, ще семеро – поранено

На Херсонщині внаслідок ворожих атак загинула людина, ще семеро – поранено

1 год тому
Сенат США зобов'язав Трампа вивести війська із зони конфлікту з Іраном

Сенат США зобов'язав Трампа вивести війська із зони конфлікту з Іраном

1 год тому