![У Росії прорвало греблю, у зоні підтоплення є люди — ЗМІ](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2Fdanube-river-7522608_1280-450x290.webp&w=1366&q=75)
Судді Чаусу в Молдові загрожує штраф або в’язниця, — антикорупційний прокурор Молдови
Молдовським правоохоронцям Чаус зізнався у незаконному перетині кордону Молдови, повідомив «Громадському радіо» шеф прокуратури з боротьби з корупцією Молдови Віорел Морарь
![Судді Чаусу в Молдові загрожує штраф або в’язниця, — антикорупційний прокурор Молдови](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2017%2F03%2Fchaus-bez-logo-chuzhoe.jpg&w=1366&q=75)
Суддя Дніпровського суду Києва Микола Чаус, якого спеціалізована антикорупційна прокуратура підозрює в отриманні 150 тисяч доларів хабаря, сам прийшов у поліцейську дільницю. Про це «Громадському радіо» розповів очільник прокуратури з боротьби з корупцією Молдови Віорел Морарь. Затримання Чауса оформлював інспекторат поліції Буюкань (Кишинів), додав він.
«З матеріалу випливає, що він особисто з’явився, повідомив про скоєний злочин — незаконний перетин державного кордону Республіки Молдови — тобто про перехід без паспортного контролю, без проходу через офіційний контрольний пункт. Швидше за все, він пройшов через якусь ділянку невизнаного «Придністров’я», — повідомив антикорупційний прокурор.
Віорел Морарь пояснив, що незаконний перетин кордону у Молдові — це кримінальне правопорушення. За нього передбачений штраф до 750 умовних одиниць (37500 молдовських леєв або приблизно 51 тисяча гривень — ред.), або неоплачувана праця на користь суспільства терміном до 200 годин, або до 2 років позбавлення волі. Зараз Чаус — у слідчому ізоляторі Центру з боротьби з корупцією Молдови. Прокуратура буде клопотати перед судом про його арешт.
Питання про екстрадицію судді, як припустив антикорупційний прокурор Молдови, буде вирішуватися щонайменше місяць.
«По-перше, має надійти запит від Генеральної прокуратури України. Потім відбудеться розгляд запиту на території Молдови за участі судової інстанції», — додав шеф антикорупційної прокуратури.
Нагадаю, сьогодні стало відомо про те, що суддю Дніпровського районного суду Києва Миколу Чаусу затримали в Молдові.