facebook
--:--
--:--
Ввімкнути звук
Прямий ефiр
Аудіоновини

Росія вперше оприлюднила втрати СРСР під час Карибської кризи

На Кубу відправляли ракети з радіусом дії від 2 до 4 тисяч км

1x
Прослухати
--:--
--:--

Під час гострої фази Карибської кризи між 1 серпня 1962 і 16 серпня 1964 року на Кубі загинули 64 радянських військових.

Про це йдеться у повідомленні на сайті міністерства оборони РФ.

55 років тому, 9 вересня 1962 року, на Кубу у рамках секретної операції “Анадир” були доправлені перші радянські балістичні ракети. Пізніше СРСР доукомплектував їх ядерними боєзарядами.

Розміщення радянської зброї у 200 км від США спричинило загострення у відносинах між країнами, яке ввійшло в історію як Карибська криза.

Російське відомство твердить, що ідея розміщення на Кубі радянських ракет середньої дальності з ядерними зарядами належала Микиті Хрущову.

10 липня 1962 на острів у Карибському морі під виглядом фахівців сільського господарства вирушила група з Міноборони СРСР.

Військові про відправлення на Кубу дізнавалися тільки після проходу Гібралтару.

14 жовтня 1962 американський літак-розвідник сфотографував позиції балістичних ракет. 16 жовтня про розміщення на Кубі радянських ракет дізналося вище військове командування США і президент Джон Кеннеді, твердить російське відомство.

Число втрат радянських військовослужбовців під час  секретної операції на Кубі раніше не публікувалося.

Поділитися

Може бути цікаво

У Польщі затримали українця, який нібито погрожував президенту Навроцькому

У Польщі затримали українця, який нібито погрожував президенту Навроцькому

Атака на Запоріжжя: кількість поранених зросла до 10, серед них — двоє дітей

Атака на Запоріжжя: кількість поранених зросла до 10, серед них — двоє дітей

Російські дрони двічі вдарили по АЗС у Дергачах, є постраждалі

Російські дрони двічі вдарили по АЗС у Дергачах, є постраждалі

У Лондоні скасували захід через рекордні температури

У Лондоні скасували захід через рекордні температури