
Українців закликали економно споживати газ ще 2-3 доби
Три чверті газу витрачається на опалення

Українцям потрібно ще три дні дотримуватися режиму скороченого споживання газу. Про це в ефірі Громадського радіо заявив Олексій Хабатюк, заступник начальника Департаменту енергоефективності НАК «Нафтогаз» України
Раніше президент України Петро Порошенко повідомив, що газова криза минула.
«На сьогоднішній ранок маємо різке збільшення постачання газу з Євросоюзу, — сказав президент. — Зокрема, з Польщі, Словаччини та Угорщини. Дефіцит станом на 10:20 ранку суботи 3 лютого повністю покритий».
Петро Порошенко також повідомив про скорочення добового споживання газу за учора на 14% завдяки вжитих заходів економії.
Олексій Хабатюк підтвердив, що скорочення споживання дійсно спрацювало. Адже учора тимчасово обмежили споживання газу для компаній та закликали школи, дитсадки та ВНЗ припинити роботу. Допомогали і самі громадяни, яких попросили зменшити температуру в домівках. Також допомогло суттєве потепління.
За словами експерта, 1/4 добових витрат газу — це комерційний сектор, промисловість. Решта, 3/4, — це витрати на опалення. Саме тому можливе скорочення споживання на 8-9Я% за рахунок зниження температури.
«Нафтогаз» закликає дотримуватися режиму скороченого споживання до понеділка-вівторка.
Може бути цікаво


У Запоріжжі посилюють захист від дронів: встановлюють антидронові сітки, а вікна закривають бронеплівкою

У Запоріжжі заборонено перебувати на пляжах ще з 2022 року, але люди нехтують цією забороною, — речник ОВА
