![У Росії прорвало греблю, у зоні підтоплення є люди — ЗМІ](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2Fdanube-river-7522608_1280-450x290.webp&w=1366&q=75)
Жителі хутора Вільне, у який увійшли українські військові, простіше добиратимуться на роботу
![Жителі хутора Вільне, у який увійшли українські військові, простіше добиратимуться на роботу](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2018%2F09%2F36590299_1004234313090700_5597316154558251008_o.jpg&w=1366&q=75)
Жителі хутора Вільне, що в межах міста Золоте на Луганщині, тепер зможуть простіше потрапляти на роботу та отримувати допомогу від родичів та соціальних служб. Це пов`язане з тим, що населений пункт на Луганщині перейшов під контроль Збройних сил України 21 вересня.
Про це в ефірі Громадського радіо повідомив керівник військово-цивільної адміністрації міста Золоте Костянтин Ільченко.
За його словами, зі 167 жителів селища 20 – працюють на шахті Золотій. Раніше хутір перебував у так званій сірій зоні, а шахта – на підконтрольній Україні території. Прохід робітників до шахти та повернення додому було ускладнено, пояснив Ільченко. Також виникали і соціальні проблеми, зазначив керівник адміністрації.
«Населення цього хутора – це переважно люди похилого віку, серед яких є лежачі. Нам дуже складно було вирішити певні питання. Діти, наприклад, живуть на українській території, а їхні лежачі батьки знаходяться на хуторі. І знову треба було проходити кола пекла, щоб узгодити всі можливі довідки і папери, щоб ці люди могли допомогти своїм близьким», — пояснив Ільченко.
Також керівник військово-цивільної адміністрації додав – раніше до хутора заходили диверсійні групи противника. Тож відвідувати літніх жителів Вільного соціальним службам було небезпечно.
«Це так звана сіра зона. Згідно Мінських домовленостей, ця територія відходить у зону контролю України, але фактично цей хутір Вільне перебував за межами українських військових підрозділів. Його складне розташування дуже ускладнювало життя як військовим, так і нам, представникам місцевої влади. До нещодавнього часу хутір захопили ворожі підрозділи і проводили там всілякі розвідувальні заходи», — додає чиновник.
Костянтин Ільченко також зазначає, що останнім часом обстрілів у районі хутора немає.
«Ця операція була тактичного плану, а не стратегічного. Проте вона вплинула на стратегію мислення всіх нас. І в першу чергу людей, які залишилися там на окупованій території. Ми йдемо вперед і це говорить про те, що ми не віддамо свою землю нікому», — сказав Костянтин Ільченко.
Нагадаємо, що хутір Вільний розташовано між двома шахтарськими селищами Золоте-4 та Золоте-5, які є частиною міста Золоте. Костянтин Ільченко каже, що Золоте-5 є досі під російською окупацією.
22 вересня в ефірі Громадського радіо керівник гуманітарної місії «Проліска» Євген Каплін заявив, що понад сто мешканців хутора залишилися без світла.
Пізніше у селищі Золотому-4 та хуторі Вільне відновили електропостачання.