facebook
--:--
--:--
Ввімкнути звук
Прямий ефiр
Аудіоновини

З Києво-Печерської лаври вкрали ікону Х століття

1x
Прослухати
--:--
--:--

Середньовічну ікону «Святого Великомученика Георгія Побідоносця» розміром 45х37 см, привезену до України з Афонського монастиря у 2013 році, вкрали з Києво-Печерської лаври.

Факт крадіжки Громадському радіо підтвердили у Печерському відділку поліції Києва.

«Вчора, 26 вересня, надійшло повідомлення. Прийняли заяву від співробітників Києво-Печерської лаври. Відкрито кримінальне провадження за статтею «крадіжка». Зараз проводяться слідчі дії», — сказала прес-офіцерка Оксана Тищенко.

Ікону Х століття привезли до Києва у 2013 році до 1030-ї річниці хрещення Русі з благословення тодішнього Патріарха Константинополя Варфоломія. Тоді разом з іконою привозили і правицю Святого великомученика Георгія.

Точна вартість ікони невідома.

ЗМІ оприлюднили знімки ймовірного крадія ікони з камери спостережень.

Ймовірний крадій — чоловік в темному костюмі, з валізкою на коліщатах.

З відео видно, пишуть Страна.ua (які заявляють, що мають відео з камер спостереження), як чоловік тихо зняв ікону зі стіни. Потім упакував її в пакет і виніс з території Лаври.

Поділитися

Може бути цікаво

На Дніпропетровщині через ворожі удари безпілотниками травмовано людей

На Дніпропетровщині через ворожі удари безпілотниками травмовано людей

19 хв тому
Сили ППО вночі знешкодили 95 російських дронів

Сили ППО вночі знешкодили 95 російських дронів

33 хв тому
Втрати росіян на війні зросли: дані Генштабу

Втрати росіян на війні зросли: дані Генштабу

59 хв тому
У Києво-Печерській лаврі завершили консервацію даху Успенського собору

У Києво-Печерській лаврі завершили консервацію даху Успенського собору

10 год тому