![У Росії прорвало греблю, у зоні підтоплення є люди — ЗМІ](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2Fdanube-river-7522608_1280-450x290.webp&w=1366&q=75)
Українка очолила список підприємиць Східної Європи та потрапила у топ-5 у світовому конкурсі ООН
![Українка очолила список підприємиць Східної Європи та потрапила у топ-5 у світовому конкурсі ООН](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2019%2F07%2F16195378_10154105270896218_5759270847094206025_n.jpg&w=1366&q=75)
Українська освітянка Зоя Литвин увійшла до топ-5 підприємиць за версією рейтингу WE Empower UN SDG Challenge – глобального конкурсу для жінок, які втілюють у своїй роботі цілі сталого розвитку ООН. За результатами конкурсу, вона є найкращою підприємицею року серед представниць Східної Європи.
Про це вона повідомила у Facebook.
Литвин – засновниця Новопечерської школи та нішевого медіа-проекту «Освіторія». За висновками організаторів WE Empower, її робота втілює такі цілі сталого розвитку, як якісна освіта, зниження соціальної нерівності та партнерство задля досягнення цілей.
«Їхні освітні проекти, в тому числі безкоштовна освітня онлайн-платформа та тренінги для вчителі з віддалених регіонів мають на меті забезпечити якісну та доступну освіту по всій Україні», – йдеться в повідомленні на сайті конкурсу.
За словами самої Литвин, вона – перша українка, яка потрапила до цього рейтингу.
«Я дуже пишаюся цією відзнакою і хочу подякувати кожному з партнерів та колег, з якими разом ми з року в рік робимо добро. Це все саме завдяки вам!» – написала вона, коментуючи новину.
Литвин, за результатами конкурсу ООН, є найкращою підприємицею року серед кандидаток зі Східної Європи.
Інші переможниці: засновниця компанії Water Access Rwanda Крістель Квізера з Руанди, очільниця школи самозахисту SheFighter в Йорданії Ліна Халіфе, авторка програми Digital Awareness ґватемалійка Карла Руіз Кофіньйо та засновниця організації 412 Food Rescue Леа Лізарондо зі США.