facebook
--:--
--:--
Ввімкнути звук
Прямий ефiр
Аудіоновини

В Україні створять Фонд національного багатства — Мінекономіки

1x
Прослухати
--:--
--:--

У Міністерстві економіки вивчають модель централізованого управління державними активами через Фонд національного багатства, запланований запуск якого відбудеться у 2020 році.

Про це повідомив заступник міністра економіки Павло Кухта в інтерв’ю для ЕП.

«До початку січня ми маємо подати список компаній, де держава за законом не зможе продавати більш ніж 50% + 1 акцію. Ці активи залишатимуться в основному в державній власності, у них можна буде залучати міноритарних інвесторів. Ці державні підприємства мають скласти базу для створення централізованої структури з управління державними активами. Я говорю про створення Фонду національного багатства», —наголосив він.

Кухта повідомив, що модель такого холдингу ще розробляється і буде представлена пізніше.

«Загалом ідея дуже проста. Світовий досвід показує, що централізоване управління державним корпоративним сектором ефективніше, ніж децентралізоване, розкидане по міністерствах. Централізоване управління — це сучасний тренд. Світова практика показує: якщо активами управляє комерційна структура на кшталт Kemasik в Сінгапурі чи «Самрук-Казини» в Казахстані, то процес управління стає деполітизованим і більш ефективним з фінансової точки зору. Компанії приносять більше коштів власнику, тобто народу, і менше використовуються для політичних забаганок. Корупція скорочується. Централізоване управління — це спосіб зробити держсектор сучасним», — підкреслив він.

Заступник міністра заявив, що нова структура також буде мати незалежне корпоративне управління, аби виключити можливу політизацію.

Фонд повинен мати незалежну наглядову раду та корпоративне управління, щоб ним не можна було керувати «вручну».

«Для реалізації цього рішення потрібні законодавчі зміни. У фіналі це рішення ухвалюватиме парламент. Етап парламентського обговорення ідеї ще попереду», — заявив заступник міністра.

Також Кухта підтвердив, що Фонд національного багатства запрацює у 2020 році.

«Ми плануємо внести закон у парламент, публічно обговорити його з депутатами, ухвалити і створити фонд», — резюмував Кухта.

Поділитися

Може бути цікаво

СБУ: Ексзаступника секретаря РНБО та його спільників викрили на незаконному привласненні понад 21 га у Києві

СБУ: Ексзаступника секретаря РНБО та його спільників викрили на незаконному привласненні понад 21 га у Києві

18 хв тому
Уряд додатково спрямував 220 млн грн на потреби Сил оборони — Свириденко

Уряд додатково спрямував 220 млн грн на потреби Сил оборони — Свириденко

45 хв тому
НБУ вимагає відсторонити гендиректора «Укрпошти». Смілянський відреагував

НБУ вимагає відсторонити гендиректора «Укрпошти». Смілянський відреагував

1 год тому
В Україні через спеку запроваджують сезонні обмеження руху для вантажівок

В Україні через спеку запроваджують сезонні обмеження руху для вантажівок

2 год тому