facebook
--:--
--:--
Ввімкнути звук
Прямий ефiр
Аудіоновини

У Дніпрі через перевищений поріг захворюваності на грип і ГРВІ почали дезінфікувати громадський транспорт

1x
Прослухати
--:--
--:--

Перед першим виїздом та у міжрейсовий час салон кожної маршрутки та автобуса у Дніпрі обробляють спеціальним розчином. Таке прибирання проводять через те, що у місті перевищений поріг захворюваності на грип та ГРВІ.

Від самого ранку на кінцевій зупинці 88 маршруту — спеціалісти лабораторного центру. Вони беруть у руки ганчірки та пляшки з розчином соліклора. Ним знезаражують приміщення лікарень, санаторіїв, шкіл та готелів. А відтепер — і салони маршруток та автобусів у місті. Помічниця лікаря-епідеміолога обласного лабораторного центру Раїса Сапіга розповідає: таке прибирання знищить вже існуючі бактерії, а ще призупинить розповсюдження нових.

Фото: dpchas.com.ua

«Обробляються поручні, підлога, сидіння. Все протирається…Ми даємо трошки більший розчин – 0,6%. Для того, щоб менша була експозиція. Тому що ми розуміємо, що автобус не може стояти декілька годин, поки пройде термін дії препарату», — каже помічниця лікаря-епідеміолога обласного лабораторного центру Раїса Сапіга.

Так обробляють транспорт у міжрейсовий час. Прибирання триває кілька хвилин. За весь день витрачають до 10 літрів розчину. А ось на базі автоперевізника кожен автобус та маршрутку раз на добу дезінфікують іншим засобом. Після якого ще годину треба провітрювати салон, розповідає спеціаліст сектору контролю та моніторингу виконання договірних зобов’язань департаменту транспорту та транспортної інфраструктури Дніпровської міської ради Іван Васючков.

Фото: dpchas.com.ua

«Ці засоби частково містять пекучі гази, які можуть також впливати на здоров’я. Тому обов’язково треба провітрювати. Кожне автопідприємство обирає самостійно, чи це будуть виконувати якість сторонні спеціалісти , тобто заключати договір на додаткову санобробку, або на деяких підприємствах є можливість власноруч це робити».

Крім пасажирів потурбувались і про водіїв. На автопідприємствах Дніпра закупили медичні маски, які щодня роздають кермувальникам перед виходом на маршрут.

Фото: dpchas.com.ua

«Закупили їх разом 600 штук. Тобто щоб вони були у достатній кількості. А дезінфекційні розчини були заготовлені заздалегідь», — каже заступник директора з експлуатації автотранспортного підприємства Дмитро Крижановський.

Посилене прибирання проводиться на всіх маршрутах Дніпра, кажуть у міськраді. Дезінфікувати транспорт планують щонайменше два тижні.

Євгенія Москалець, Дніпро, Громадське радіо

Поділитися

Може бути цікаво

У Києво-Печерській лаврі завершили консервацію даху Успенського собору

У Києво-Печерській лаврі завершили консервацію даху Успенського собору

1 год тому
ОП: Зеленський обговорив із генеральним секретарем ОЕСР упровадження реформ для швидкого просування до членства в Євросоюзі

ОП: Зеленський обговорив із генеральним секретарем ОЕСР упровадження реформ для швидкого просування до членства в Євросоюзі

1 год тому
«Гарантує тривале перерізання логістики окупантів на цьому напрямку» — аналітик про знищення залізничного мосту через Північнокримський канал

«Гарантує тривале перерізання логістики окупантів на цьому напрямку» — аналітик про знищення залізничного мосту через Північнокримський канал

2 год тому
Публічні закупівлі як частина євроінтеграції: що вже зробила Україна і які зміни ще потрібні

Публічні закупівлі як частина євроінтеграції: що вже зробила Україна і які зміни ще потрібні

3 год тому