![У Росії прорвало греблю, у зоні підтоплення є люди — ЗМІ](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2Fdanube-river-7522608_1280-450x290.webp&w=1366&q=75)
![До парламенту США вперше в історії обрали українку](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2020%2F11%2Foriginal.jpg&w=1366&q=75)
Уродженка Носівки на Чернігівщині, представниця Республіканської партії Вікторія Спартц, перемогла на виборах у Палату представників Конгресу США від 5 округу штату Індіана.
Про це повідомляє The New York Times.
Видання зазначає, що Спартц народилася в Україні в часи Радянщини та використала свою історію, щоб потрапити до палати Конгресу.
На нинішніх виборах Спартц обрали як конгресвумен Палати представників США від 5 округу штату Індіана. Перша українка за походження балотувалася від Республіканської партії та випередила свою найближчу суперницю демократку Крістіну Гейл на 6%. За Спартц проголосували 187 тисяч виборців, проте цифра точно буде змінюватися, адже підраховано 89% протоколів.
Місце у Конгресі від цього штату звільнила республіканка Сьюзен Брукс, яка вийшла на пенсію.
Спартц зверталася до республіканських виборців, попереджаючи про небезпеку соціалізму. Це принесло їй достатню кількість голосів консервативних виборців в окрузі.
Довідка: Спартц переїхала до США 21 рік тому. Перед тим, як переїхати до США, вона закінчила Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана. У 2000 році отримала американське громадянство.
Вікторія Спартц викладала у бізнес-школі Індіанського університету, а також обіймала посаду заступниці голови Республіканської партії округу Гамільтон.
Громадське радіо випустило додатки для iOS та Android. Вони стануть у пригоді усім, хто цінує якісний розмовний аудіоконтент і любить його слухати саме тоді, коли йому зручно.
Встановлюйте додатки Громадського радіо:
якщо у вас Android
якщо у вас iOS