![У Росії прорвало греблю, у зоні підтоплення є люди — ЗМІ](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2Fdanube-river-7522608_1280-450x290.webp&w=1366&q=75)
Гурін: Київрада дозволу на знесення «Квітів України» не давала
![Гурін: Київрада дозволу на знесення «Квітів України» не давала](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2021%2F07%2F202710353_4625596084136790_7873016405444075730_n_1.jpg&w=1366&q=75)
У Києві хочуть знести історичну будівлю «Квіти України». Активісти, які виступають проти цього, йдуть до суду.
Про це в ефірі Громадського радіо розповів народний депутат України Дмитро Гурін.
«Ми з’ясували, що цю земельнку ділянку ще в 1998 році передали в оренду для обслуговування і експлуатацієї цієї будівлі. А в містобудівних умовах та обмеженнях, тобто документі, що дозволяє починати будівельні роботи, вказано, що цільове призначення цієї ділянки — будівництво та обслуговування. І це корупційна річ, тому що Київрада не змінювала цільового призначення ділянки. Місто не вирішувало, що там можна будуватися. Тому їхні документи незаконні.
Ми написали заяву про кримінальний злочин і днями йдемо до суду, щоб ці незаконні документи оскаржити і, щоб суд припинив їх дію на час досудового розслідування», — повідомив Гурін.
Будівля «Квіти України» належить до поствоєнного модернізму. Наразі роботи з демонтажу тимчасово зупинено, місцеві жителі їх блокують.
За словами кореспондентки Громадського радіо, вхід до будівлі зараз вільний. Можна піднятись на дах. Охорона і поліція стоять біля паркану, але пропускають всіх, нікого не оглядаючи. На даху як і в будівлі сидять люди, розмовляють, їдять.
Роботи з демонтажу будівлі «Квіти України», які вимагають припинити, зокрема, і в Мінкульті Фото: Ярослава Жуковська/Громадське радіо pic.twitter.com/vIQOGa256R
— Громадське радіо (@HromadskeRadio) July 12, 2021
Нагадаємо, «Квіти України» — це навчально-методичний павільйон, будівля архітектора Миколи Левчука. Проєкт отримав відзнаку Спілки архітекторів в якості одного з кращих архітектурних творів 1985 року.
Підтримуйте Громадське радіо на Patreon, а також встановлюйте наш додаток:
якщо у вас Android
якщо у вас iOS