Українська каратистка Аніта Серьогіна вийшла у фінал на чемпіонаті світу

На 25-му чемпіонаті світу з карате, який проходить у Дубаї, українська спортсменка Аніта Серьогіна вийшла у фінал.

Про це повідомляє пресслужба Федерації карате України.

Найтитулованіша каратистка України Аніта Серьогіна вийшла у фінал чемпіонату світу в категорії до 61 кг. На шляху до фіналу вона здолала Лінн Шенн (Нідерланди) – 1:0, Анте Стіляну (Кіпр) – 1:0, Індіру Зунігу (Іспанія) – 1:1, Анну-Йоханну Нільссон (Швеція) – 2:0 Хайю Джумаа (Канада) – 0:0 (по хантею).

«Вперше в історії маємо українську фіналістку чемпіонатів світу. Нагадаємо, що нашим найвищим досягненням серед жінок була бронза мундіалю 2016 року – від тієї ж Аніти Серьогіної», – йдеться у дописі.

Повідомляється, що 31-річна спортсменка як мінімум повторила результат збірної України на попередньому чемпіонаті світу (Мадрид-2018), де в активі України була срібна медаль Валерія Чоботаря.

У фіналі, який відбудеться 20 листопада, Серьогіній протистоятиме сербка Йована Прекович – олімпійська чемпіонка Токіо, діюча чемпіонка світу, діюча чемпіонка Європи. Саме Прекович у фіналі першості Європи 2021 у хорватському Поречі перемогла українку (2:0). Також сербка виграла у Серьогіній в груповому олімпійському турнірі (6:4). За даними пресслужби, ця поразка сталася «за сумнівних суддівських рішень».

Також 19 листопада українські спортсменки Катерина Крива (до 50 кг) і Галина Мельник (до 68 кг) битимуться у втішних сутичках. Вони програли майбутнім фіналісткам чемпіонату: Крива у першому бою – німкені Шарі Хубріх, а Мельник – у третьому бою поступилася представниці Азербайджану. Також сьогодні почнуться змагання в командному куміте.