facebook
--:--
--:--
Ввімкнути звук
Прямий ефiр
Аудіоновини

Україна підписала зі США угоду про будівництво двох енергоблоків для Хмельницької АЕС

1x
Прослухати
--:--
--:--

Державна компанія «Енергоатом» домовилася з американською електротехнічною компанією Westinghouse про будівництво двох нових атомних енергоблоків на майданчику Хмельницької атомної електростанції.

Відповідну угоду сторони підписали 22 листопада на столичній конференції «Атомні можливості для розвитку країни».

Документ підписали очільник «Енергоатому» Петро Котін та генеральний директор Westinghouse Патрік Фрагман.

За словами Котіна, в планах розвитку атомної галузі до 2040 року – «24 ГВт атомних потужностей», які зводитимуться силами фахівців компанії та за допомогою міжнародних партнерів.

«Ми раді, що наше співробітництво отримало новий поштовх. Україна виробляє понад половину електроенергії за допомогою атомної енергетики. Westinghouse постачає приблизно половину палива для українських АЕС. Ми чекаємо на той момент, коли реактори АР1000 з’являться тут», — заявив Фрагман.

Підтримуйте Громадське радіо на Patreon, а також встановлюйте наш додаток:

якщо у вас Android

якщо у вас iOS

Поділитися

Може бути цікаво

Окупанти завдали майже 50 ударів по 23 населених пунктах Сумщини, є поранені

Окупанти завдали майже 50 ударів по 23 населених пунктах Сумщини, є поранені

18 хв тому
Зробіть свій сайт доступним для всіх: конкурс для українських медіа

Зробіть свій сайт доступним для всіх: конкурс для українських медіа

22 хв тому
На Херсонщині за добу через російські обстріли постраждали 12 людей

На Херсонщині за добу через російські обстріли постраждали 12 людей

37 хв тому
На Дніпропетровщині ворог завдав майже 30 ударів по п’яти районах області

На Дніпропетровщині ворог завдав майже 30 ударів по п’яти районах області

1 год тому