facebook
--:--
--:--
Ввімкнути звук
Прямий ефiр
Аудіоновини

Ракета SpaceX вивела на орбіту астрофізичну лабораторію

1x
Прослухати
--:--
--:--

Тяжка ракета-носій Falcon 9 компанії SpaceX успішно вивела на орбіту астрофізичну лабораторію Imaging X-ray Polarimetry Explorer (IXPE) від NASA, яка вивчатиме природу Всесвіту.

Про це повідомляє SpaceX.

Ракета стартувала з космодрому на мисі Канаверал у Флориді та вивела апарат на орбіту висотою 600 км через 33 хвилини після запуску.

Місія IXPE розрахована на два роки. Апарат за допомогою своїх трьох телескопів вимірюватиме поляризоване рентгенівське випромінювання та встановлюватиме його джерела. IXPE допоможе вченим вивчати активні ядра галактик та зрозуміти природу нейтронних зірок, чорних дірок, квазарів, пульсарів та інших обʼєктів.

Також IXPE зможе формувати зображення обʼєктів, які випромінюють рентгенівські промені.

Підтримуйте Громадське радіо на Patreon, а також встановлюйте наш додаток:

якщо у вас Android

якщо у вас iOS

Поділитися

Може бути цікаво

На Одещині через російську атаку частково знеструмлена Вилківська громада

На Одещині через російську атаку частково знеструмлена Вилківська громада

14 хв тому
У Сумах російський безпілотник влучив у житловий будинок

У Сумах російський безпілотник влучив у житловий будинок

32 хв тому
Втрати росіян на війні зросли: дані Генштабу

Втрати росіян на війні зросли: дані Генштабу

41 хв тому
Українські металурги не вдоволені CBAM: аналітик розповів, що це таке й чому воно не врятує екологію

Українські металурги не вдоволені CBAM: аналітик розповів, що це таке й чому воно не врятує екологію

10 год тому