![У Росії прорвало греблю, у зоні підтоплення є люди — ЗМІ](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2Fdanube-river-7522608_1280-450x290.webp&w=1366&q=75)
В Україну вперше з 24 лютого прибуло судно на завантаження
![В Україну вперше з 24 лютого прибуло судно на завантаження](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2022%2F08%2F297769515_2189588807879369_3652095496495378988_n.jpg&w=1366&q=75)
Вперше з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну прибуло судно під завантаження — балкер FULMAR S під прапором Барбадосу.
Про це повідомив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.
Йдеться про порт на Одещині.
«Ця подія є важливим сигналом для ринку, що «зернова ініціатива» — це безпечна і головне вигідна бізнес-можливість для судновласників повернутися в українські порти. Ми зі свого боку робимо все можливе, щоб наші порти могли приймати та обробляти значно більше суден», — заявив Кубраков.
Слухайте також: Ця домовленість з Росією була взагалі не про зерно: Марія Золкіна про перемовини в Стамбулі
За словами міністра, у планах за 2 тижні вийти на рівень щонайменше 3-5 суден на добу.
«Наша мета — вихід на місячний обсяг перевалки в портах «Великої Одеси» у 3 млн тонн сільськогосподарської продукції. Досягти цього також допоможе практичне приєднання уже наступного тижня до «зернової ініціативи» нашого найбільшого порту — «Південний», — сказав міністр інфраструктури.
Нагадаємо, 6 серпня до Стамбула з Одеського порту прибуло судно Navistar під прапором Панами. Воно прямує до Ірландії, через протоки Босфор і Дарданелли. На борту судна 33 тис. т кукурудзи.
Підтримуйте Громадське радіо на Patreon, а також встановлюйте наш додаток:
якщо у вас Android
якщо у вас iOS