![У Росії прорвало греблю, у зоні підтоплення є люди — ЗМІ](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2Fdanube-river-7522608_1280-450x290.webp&w=1366&q=75)
Можливі повторні атаки: чому не можна публікувати фото збитих дронів
![Можливі повторні атаки: чому не можна публікувати фото збитих дронів](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2022%2F10%2Fheran-drony.jpg&w=1366&q=75)
Після нової атаки росіян на Київ, яка відбулася вранці 17 жовтня, у соцмережах почали з’являтися відео та фото з місць вибухів. Ця інформація допомагає ворогу координувати нові атаки.
Про це нагадав журналіст і військовослужбовець Павло Кашчук.
Він, зокрема, зазначив, що навіть публікація фото уламків збитого дрона-камікадзе створює загрозу повторної атаки.
«Не викладайте хоча б номери Шахедів!.. Навіть, якщо по фото не ясно, куди дрон впав, то вже сам той факт, що дрон номер ХХХ долетів до Києва, вже дуже важлива інформація для ворога — значить його маршрут був вірним і він обійшов ППО по дорозі, значить цим маршрутом принаймні сьогодні можна кидати ще десяток дроні», — написав Кашчук у себе в Facebook.
Вказані дрони зазвичай відправляють по п’ять штук на ціль чи на район, але летіти вони можуть різними маршрутами на різних висотах, повідомляє Павло Кашчук:
«Далі моніторяться соцмережі і визначаються успішні варіанти…А навіщо ви думали там ті цифри здоровенні? На всій техніці замальовують, а тут лишили? Що ще не ясно?».
У своєму дописі Кашчук звернувся до мера Києва Віталія Кличка із закликом зафарбувати номер дрона, фото уламків якого той оприлюднив раніше. Міський голова згодом так і зробив.
Вранці 17 жовтня російські окупанти атакували Київ дронами-камікадзе. У столиці пролунало кілька вибухів. Зокрема, у Шевченківському районі на місці одного з «прильотів» сталася пожежа. Приблизно за годину стало відомо про два нових вибухи в центрі Києва.
Підтримуйте Громадське радіо на Patreon, а також встановлюйте наш додаток:
якщо у вас Android
якщо у вас iOS