![У Росії прорвало греблю, у зоні підтоплення є люди — ЗМІ](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2Fdanube-river-7522608_1280-450x290.webp&w=1366&q=75)
Історичне різдвяне богослужіння ПЦУ в Успенському соборі Лаври (Фоторепортаж)
![Історичне різдвяне богослужіння ПЦУ в Успенському соборі Лаври (Фоторепортаж)](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2023%2F01%2F323367741_1146594856219773_5248934416561012981_n.jpg&w=1366&q=75)
Предстоятель Православної церкви України та священноархімандрит Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври митрополит Київський і всієї України Епіфаній 7 січня вперше провів різдвяне богослужіння в Успенському соборі Лаври.
Святкова літургія розпочалася о 9:00 і стала історичною подією.
Як повідомили напередодні, богослужіння у Лаврі охороняли близько 3000 силовиків.
![](https://static.hromadske.radio/2023/01/323372947_1570732206681819_3010444630855405636_n-e1673076297393-1024x791.jpg)
![](https://static.hromadske.radio/2023/01/DSC08010-1024x575.jpg)
Що передувало?
В УПЦ МП 31 грудня сплив термін оренди Успенського та Трапезного соборів на території Верхньої лаври. Намісник Києво-Печерської лаври УПЦ МП митрополит Павло (Лебідь) просив президента Володимира Зеленського залишити собори за УПЦ МП, проте згодом Міністерство культури повідомило, що не буде рекомендувати Лаврському заповіднику продовжувати з УПЦ МП оренду двох соборів, і 5 січня комісія передала два собори у власність держави.
Національний заповідник «Києво-Печерська лавра» дозволив ПЦУ провести 7 січня різдвяне богослужіння.
Поки що у користуванні УПЦ МП залишається Нижня Лавра. Адже там договір оренди безстроковий. Комісія має перевірити правомірність такого користування.
![](https://static.hromadske.radio/2023/01/DSC08084-1024x575.jpg)
![](https://static.hromadske.radio/2023/01/DSC08198-1024x575.jpg)
![](https://static.hromadske.radio/2023/01/324355604_1388955021910994_7646823584312652836_n-1024x768.jpg)
![](https://static.hromadske.radio/2023/01/DSC08133-1024x575.jpg)
![](https://static.hromadske.radio/2023/01/324477320_845131446593228_7572022071999896450_n-1024x768.jpg)
![](https://static.hromadske.radio/2023/01/DSC08129-1024x575.jpg)
![](https://static.hromadske.radio/2023/01/DSC08102-1024x575.jpg)
![](https://static.hromadske.radio/2023/01/DSC08168-1024x575.jpg)
![](https://static.hromadske.radio/2023/01/DSC08112-1024x575.jpg)
Підтримуйте Громадське радіо на Patreon, а також встановлюйте наш додаток:
якщо у вас Android
якщо у вас iOS