facebook
--:--
--:--
Ввімкнути звук
Прямий ефiр
Аудіоновини

Укренерго на один день зніме ліміти споживання: кого це стосуватиметься

1x
Прослухати
--:--
--:--

З 8 лютого в Україні змінять ліміти споживання: по кожній області в один із днів протягом двох тижнів не буде обмежень, а в інші дні можливі зміни у звичних графіках відключень.

Про це ввечері 7 лютого повідомила пресслужба НЕК «Укренерго».

Це необхідно для того, щоб були проведені вимірювання фактичного споживання в кожній області, пояснили в держкомпанії.

«Почергово у кожній області на один день повністю будуть зняті обмеження споживання. Оскільки в енергосистемі дефіцит потужності, спричинений російськими атаками, одночасно в областях, де не проводяться виміри в конкретний день, ліміти споживання можуть бути дещо знижені», — йдеться у повідомленні.

Ілюстрація НЕК «Укренерго»

Більш конкретну інформацію громадяни зможуть отримати від обленерго.

«Але енергетики будуть робити все можливе, щоб споживачі не відчули додаткового дискомфорту через проведення вимірів», — пообіцяли в НЕК.

Завдяки вимірам енергетики зможуть побачити, як поводяться споживачі, маючи постійний доступ до електроенергії.

«Таке дослідження називається режимним виміром, воно дозволяє визначити, скільки саме зараз споживає кожна область за умови нормальної роботи енергосистеми. Такі вимірювання дадуть можливість враховувати при встановленні лімітів релокацію підприємств, міграцію населення, фактичні зміни в загальному рівні й структурі споживання», — пояснили в «Укренерго».

Отримані результати, які враховуватимуть зміни у кількості населення та у розміщенні підприємств, дозволять скоригувати обсяги лімітів для кожної області й забезпечити більш рівномірний розподіл наявної в системі потужності по регіонах, пояснили в компанії.

У разі відсутності масованих атак на енергетичну інфраструктуру орієнтовний графік режимних вимірів такий:

  • 8 лютого: Запорізька, Донецька, Миколаївська області;
  • 9 лютого: Харківська, Херсонська, Хмельницька області;
  • 10 лютого: Волинська, Київська області;
  • 13 лютого: Вінницька, Кіровоградська, Чернігівська, Закарпатська області;
  • 14 лютого: Полтавська, Черкаська, Рівненська, Луганська області;
  • 15 лютого: Житомирська, Івано-Франківська, Сумська, Тернопільська області;
  • 16 лютого: Дніпропетровська область;
  • 17 лютого: м. Київ, Чернівецька область;
  • 20 лютого: Львівська, Одеська.

«У випадку повторення Росією масованих ракетних обстрілів по енергетичній інфраструктурі та, як наслідок, виникнення значного дефіциту доступної потужності в енергосистемі України, проведення режимних вимірів мають бути перенесені до стабілізації ситуації», — наголосили енергетики.

Раніше повідомлялося, що російські окупаційні війська з 10 жовтня до кінця січня випустили по енергосистемі України близько 700 крилатих ракет і дронів Shahed-136.


Підтримуйте Громадське радіо на Patreon, а також встановлюйте наш додаток:

якщо у вас Android

якщо у вас iOS

Поділитися

Може бути цікаво

У Києво-Печерській лаврі завершили консервацію даху Успенського собору

У Києво-Печерській лаврі завершили консервацію даху Успенського собору

1 год тому
ОП: Зеленський обговорив із генеральним секретарем ОЕСР упровадження реформ для швидкого просування до членства в Євросоюзі

ОП: Зеленський обговорив із генеральним секретарем ОЕСР упровадження реформ для швидкого просування до членства в Євросоюзі

2 год тому
«Гарантує тривале перерізання логістики окупантів на цьому напрямку» — аналітик про знищення залізничного мосту через Північнокримський канал

«Гарантує тривале перерізання логістики окупантів на цьому напрямку» — аналітик про знищення залізничного мосту через Північнокримський канал

2 год тому
Публічні закупівлі як частина євроінтеграції: що вже зробила Україна і які зміни ще потрібні

Публічні закупівлі як частина євроінтеграції: що вже зробила Україна і які зміни ще потрібні

3 год тому