![У Росії прорвало греблю, у зоні підтоплення є люди — ЗМІ](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2Fdanube-river-7522608_1280-450x290.webp&w=1366&q=75)
Представники музею Кам’яна Могила брали участь у заходах з окупаційною владою, і стало зрозуміло, що заповідник уже не контрольований — Чуєва
![Представники музею Кам’яна Могила брали участь у заходах з окупаційною владою, і стало зрозуміло, що заповідник уже не контрольований — Чуєва](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2023%2F05%2Fkamiana-mohyla.jpg&w=1366&q=75)
Контакт із колективом музею Кам’яна Могила був втрачений ще минулого року.
Про це в етері Громадського радіо повідомила заступниця міністра культури Катерина Чуєва.
«Кам’яна Могила має свою колекцію, контакт з цим колективом, із керівництвом Кам’яної Могили був втрачений ще минулого року. Вони пробували виходити на зв’язок, але натомість з’явилася інформація, що представники беруть участь у певних заходах з окупаційною владою і стало зрозуміло, що заповідник уже не контрольований Україною. Він дуже швидко потрапив під окупацію і тому більшість процесів, що там відбуваються, вони знаходяться поза зоною безпосереднього впливу України», — каже Чуєва.
Вона додала, що поки рано оцінювати, яка частина колективу пішла на колаборацію з окупантами, а яка ні.
Нагадаємо, що у тимчасово окупованому Севастополі росіяни виставили музейні експонати, викрадені з Мелітополя Запорізької області.
На виставці окупантів представлені понад 120 археологічних артефактів із музею «Камʼяна могила». Серед них — петрогліфи, що зображують сцени полювання, стародавні предмети побуту, кераміка та знаряддя камʼяної доби.
Підтримуйте Громадське радіо на Patreon, а також встановлюйте наш додаток:
якщо у вас Android
якщо у вас iOS