![У Росії прорвало греблю, у зоні підтоплення є люди — ЗМІ](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2Fdanube-river-7522608_1280-450x290.webp&w=1366&q=75)
«Просто ідуть по дворам і вимагають «голосувати» — мер Скадовська про псевдовибори окупантів
Про те, як російські окупанти намагаються проводити свої псевдовибори в окупованому Скадовську на Херсонщині.
Про це в ефірі Громадського радіо розповів міський голова Скадовська Олександр Яковлєв:
«Дійсно, окупанти проводять свої псевдовибори, здійснюється подворовий обхід. Насправді інформацію про «виборчі дільниці» тримають у якомусь секреті. Є багато інформації, що «треба брати участь у «виборах», але за кого «голосувати», про що «голосувати» — нічого не зрозуміло.
Доходить до того, що до людей просто ідуть по дворам обов’язково з наявністю військових з автоматами, заходять, кажуть «ви будете голосувати», людям відмовлятися буває доволі складно, причому вони ідуть не зі списками, а з пустими листами, люди записують свої дані прямо там, все це відбувається умовно кажучи » на колінці», і їм дають «бюлетені» і кажуть «от, голосуйте». Їм треба свій «результат», своя картинка. Звісно, це нічого спільного з виборами не має».
Міський голова розповів, що була інформація про певні «рознарядки» до комунальних підприємств, які контролюють росіяни:
«У такий-то день, туди-то треба з’явитися, і відповідно створити картинку, яку, я думаю, ми ще побачимо відео, де люди ідуть, і «голосують» на «виборчих дільницях… Тому, будемо все це бачити, картинка, звісно, у них буде. Стосовно завезення до міста, то в Скадовську багато людей не місцевих, вони приїхали або раніше, або зараз приїздили, але у мене інформації такої, що «приїхали 5 автобусів», немає. Але явно людей дуже багато незнайомих, і якщо би чесно хтось захотів порахувати, реально тих місцевих мешканців, які «проголосують» на цих псевдовиборах, буде дуже невеликий відсоток».
Яковлєв додав, що тиск на людей в окупованому місті здійснюється постійно:
«Особливо за декілька місяців до цих псевдовиборів тиск значно посилився, із вимогою отримувати паспорти [російські], оформлювати свої майнові права, і відповідно проходити якісь реєстраційні дані, щоб десь людина була зафіксована, записана. Для тих, хто не підтримує цю окупацію це атмосфера дуже ворожа, і більша частина сидять по хатам і намагаються менше бути на вулиці, на людях».
Також Яковлєва розповів, що так званий «виборчий список» складається з невідомих імен, але там присутні і ті, про кого відомо, і вони були раніше у політичному житті українському:
«Як я і казав, відкритих списків ніде немає, це ми говоримо про списки, які до нас потрапили з їхніх «праймеріз», де висувалися окремі люди. То в тих списках ми дивилися, були, на жаль, наші люди, які раніше були чи депутатами, чи були в органах влади, а такж більше половини списку, це люди, яких ми не знаємо».
Слухайте розмову з мером Скадовська повністю у доданому аудіофайлі
При передруку матеріалів з сайту hromadske.radio обов’язково розміщувати гіперпосилання на матеріал та вказувати повну назву ЗМІ — «Громадське радіо». Посилання та назва мають бути розміщені не нижче другого абзацу тексту
Підтримуйте Громадське радіо на Patreon, а також встановлюйте наш додаток:
якщо у вас Android
якщо у вас iOS