![У Росії прорвало греблю, у зоні підтоплення є люди — ЗМІ](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2Fdanube-river-7522608_1280-450x290.webp&w=1366&q=75)
На Запорізькій АЕС стався повний блекаут: є загроза радіаційній безпеці
![На Запорізькій АЕС стався повний блекаут: є загроза радіаційній безпеці](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2023%2F12%2F131caab1cd6e3793f6446dfa3d24f86d.jpeg&w=1366&q=75)
На Запорізькій атомній електростанції вночі відбувся черговий повний блекаут. Є загроза радіаційній безпеці.
Про це повідомляє «Енергоатом».
«Ввечері 1 грудня стався обрив лінії електропередачі «Запорізька ТЕС — Феросплавна» напругою 330 кВ, через яку станція отримувала живлення від української енергосистеми. О 02:31 годині під час повітряної тривоги знеструмлено останню лінію «Запорізька АЕС — Дніпровська» напругою 750 кВ. У звʼязку із повним блекаутом ЗАЕС перейшла на живлення власних потреб від дизельгенераторів. В автоматичному режимі включились усі 20 дизельгенераторів, 8 з яких пізніше були залишені в роботі», — кажуть у компанії.
І пояснюють, що у такому стані найбільша загроза існує на 4 енергоблоці:
«Вона спричинена тим, що окупанти використовували його із порушенням умов ліцензії на експлуатацію реакторних установок АЕС українського регулятора і тримали в гарячому стані. Знеструмлення головних циркуляційних насосів, що охолоджують активну зону, призводить до переходу реакторної установки в режим природної циркуляції. Такий режим важкий для реакторної установки, його тривалість обмежена проєктом, і він може призвести до відмови основного обладнання енергоблока. Блок потребує термінового переведення до холодного стану».
Зусиллями українських фахівців 2 грудня о 7:00 звʼязок з українською енергосистемою поновився — відновили роботу лінії електропередачі напругою 750 кВ.