![Підозрюваному у вбивстві Ірини Фаріон може загрожувати довічне ув'язнення — прокурор](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2F8668bb46-eca0fb9c9676467526b3d3ef789d2b70-e1722062125605-450x290.jpg&w=1366&q=75)
Ексчиновницю Мін'юсту можуть повернути на посаду попри російський паспорт
![Ексчиновницю Мін'юсту можуть повернути на посаду попри російський паспорт](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F01%2Fimgonline_com_ua_resize_yrzjn4mhbu03xr0o_7aa2a56ff3fd888bf8dd7a16dc87fe17_1200x675.jpg&w=1366&q=75)
Верховний Суд скасував постанову суду нижчої інстанції, який визнав законним звільнення чиновниці Міністерства юстиції Марини Прилуцької. За даними СБУ, вона добровільно отримала російське громадянство та контактувала з представниками ФСБ.
Про це йдеться в постанові суду.
У матеріалах справи не називають прізвище чиновниці, яка оскаржує своє звільнення з посади заступниці начальника Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції. А втім, за даними «Судово-юридичної газети», йдеться саме про Марину Прилуцьку.
Справу надіслали ще на один розгляд до суду апеляційної інстанції. У Мін’юсті зауважили, що таке рішення Верховного Суду відкрило шлях для повернення Прилуцької на посаду, й у відомстві цьому «протистоятимуть».
У матеріалах справи йдеться про лист від Служби безпеки України, у якому наводили докази наявності у Прилуцької російського громадянства. 13 березня 2014 року вона начебто прибула до Ялти в Криму, де зареєструвала своє місце проживання.
Після початку тимчасової російської окупації півострова чиновниця повторно відвідала Крим, де отримала паспорт громадянки РФ. За даними правоохоронців, під час свого перебування в Криму вона також мала контакти зі співробітниками російської ФСБ.
Водночас у касаційній скарзі адвокати Прилуцької зазначили, що лист СБУ про наявність у неї російського громадянства «не містить достовірної інформації», і суди нижчих інстанцій «упереджено» підійшли до з’ясування обставин справи. Сама Прилуцька стверджує, що громадянства не має і ніколи його не отримувала.
Верховний Суд вирішив частково задовольнити її позов. Тож тепер справу Прилуцької повторно розглядатимуть у Шостому апеляційному адміністративному суді.