![У Росії прорвало греблю, у зоні підтоплення є люди — ЗМІ](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2Fdanube-river-7522608_1280-450x290.webp&w=1366&q=75)
У законопроєкті про демобілізацію строковиків зазначено, що вона відбудеться у 2024 році — юристка
![У законопроєкті про демобілізацію строковиків зазначено, що вона відбудеться у 2024 році — юристка](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F02%2FScreenshot-2024-02-23-101453-e1708676158357.jpg&w=1366&q=75)
У законопроєкті щодо термінів строкової військової служби передбачено, що звільнення строковиків відбуватиметься у строки, визначені додатково указом президента. Водночас у пояснювальній записці мовиться про те, що це все ж планується зробити у 2024 році.
Про це в етері Громадського радіо сказала юристка Громадської організації «Юридична сотня» Ольга Марко.
“Насправді складно сказати, які терміни звільнення і на якому етапі будуть передбачені, але відповідно до пояснювальної записки, йдеться про те, що це все ж планується зробити у 2024 році.
Щодо відстрочки для строковиків, то на даному етапі законопроєкт не передбачає додаткової підстави для відстрочки оскільки їх звільнятимуть у запас, тобто вони набуватимуть статусу військовозобов’язаних. Тому вони підлягатимуть мобілізації на загальних підставах. Звісно, вони зможуть скористатися тими підставами для відстрочки які існують для інших військовозобов’язаних, якщо у них будуть для цього відповідні обставини”, — розповіла Ольга Марко.
Варто звернути увагу, зауважує юристка, також на те, що закон про мобілізацію містить норму про те, що звільнені зі служби не будуть призиватися протягом 6 місяці:
“Але ця норма стосується мобілізованих і що найважливіше — періоду проведення часткової мобілізації. Зараз же у нас мобілізація загальна, відтак ця норма не діє для жодної категорії осіб”.
При передруку матеріалів з сайту hromadske.radio обов’язково розміщувати гіперпосилання на матеріал та вказувати повну назву ЗМІ — «Громадське радіо». Посилання та назва мають бути розміщені не нижче другого абзацу тексту