![У Росії прорвало греблю, у зоні підтоплення є люди — ЗМІ](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2Fdanube-river-7522608_1280-450x290.webp&w=1366&q=75)
Із захопленої росіянами території Луганщини повернули двох сестер-підлітків
![Із захопленої росіянами території Луганщини повернули двох сестер-підлітків](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2023%2F03%2Fdity.jpg&w=1366&q=75)
З тимчасово захопленої росіянами території Луганської області повернули двох дівчат-підлітків.
Про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій.
Майже два роки дівчата не могли побачити матір через війну. Вивезти рідних сестер допомогли Мінреінтеграції, громадська спілка «Українська мережа за права дитини» і проєкт з пошуку і повернення дітей «Шлях додому».
На момент широкомасштабного вторгнення Росії вони жили з бабусею і дідусем у селі на Луганщині. Їхня матір працювала в місті. Село швидко захопили росіяни, тож вивезти доньок одразу не вдалося.
Протягом 2022 року дівчата змушені були вчитися у школі за російською програмою. Згодом загарбники почали тиснути на бабусю й дідуся, погрожували і наполягали на оформленні опіки над онучками за російським зразком.
Як нагадали в Мінреінтеграції, повідомити про незаконне переміщення дітей на тимчасово захоплену територію або територію РФ можна профільному фахівцю Мінреінтеграції Наталії Ємець за номером: (050) 562-03-13 або зателефонувати на гарячу лінію Національного інформаційного бюро: 16-48.