![У Росії прорвало греблю, у зоні підтоплення є люди — ЗМІ](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2Fdanube-river-7522608_1280-450x290.webp&w=1366&q=75)
![Україна повернула з окупації ще п'ятьох дітей](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F03%2Fphoto_2024-03-12_18-40-20-e1710269770321.jpg&w=1366&q=75)
З окупованих районів Херсонщини на підконтрольну Україні територію виїхали ще п’ятеро дітей — четверо рідних братиків і сестричок (12, 11, 10, 7 років) та 17-річний юнак.
Про це повідомив уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.
«Мама чотирьох дітей розповіла, як у їхньому населеному пункті ставилися до тих, хто відмовляється отримувати російські паспорти, як погрожують у випадку, коли діти відмовляються ходити у вже російську школу та як на очах дітей росіяни били їх батька.
17-річний юнак, який самотужки виїхав з окупації, через свій вік переховувався від росіян, адже його могли б змусити вступати до збройних лав РФ. Тож, аби не брати до рук зброї і не воювати проти своїх, він ухвалив рішення — виїхати на підконтрольну Україні територію», — розповів Лубінець.
Читайте також: З окупованих територій вдалось виїхати родинам з 5 дітьми: найменшому малюку — 2 роки
Найближчим часом буде тривати робота з оформленням/відновлення документів для дітей, влаштуванням їх до навчальних закладів. Також із дітьми працюватимуть спеціалісти, які нададуть необхідну медичну, психологічну, гуманітарну та соціальну допомогу, а відповідні держоргани зафіксують з їх слів всі факти російських злочинів, свідками яких вони стали.
Нагадаємо, на Донеччині з двох громад евакуювали усіх дітей. Мова про Мар’їнську та Очеретинську громади.