![У Росії прорвало греблю, у зоні підтоплення є люди — ЗМІ](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2Fdanube-river-7522608_1280-450x290.webp&w=1366&q=75)
З російської окупації повернули ще 6 дітей з їхніми сімʼями
![З російської окупації повернули ще 6 дітей з їхніми сімʼями](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F04%2F437497541_842657294574005_3572372731541225361_n.jpg&w=1366&q=75)
Команда Save Ukraine повернула з російської окупації ще шестеро українських дітей з їхніми сімʼями.
Про це повідомили в Save Ukraine.
Зокрема на підконтрольну Україну територію вдалося евакуювати трирічну дівчинку з її матірʼю.
«Початок повномасштабного вторгнення Марина [імена змінені в цілях безпеки] зустріла в декретній відпустці на руках з однорічною Софійкою. І перші місяці були для сімʼї найважчими, адже на тлі величезного стресу донечка і мама не могли ні їсти, ні спати. Російські винищувачі літали над селом на рівні ліній електропередач. Почалися постійні обшуки: військові заходили у кожен дім і все перевіряли. Пізніше населення примушували брати російські паспорти, не дозволяли навіть через блокпост проїхати без них», — написали в Save Ukraine.
Голова Херсонської ОВА Олександр Прокудін привітав повернення двох сімей на українські території та розповів, що додому також удалося повернути сімʼю, котра виховує двох братів 12 і 16 років, позбавлених батьківського піклування.
«Олена з синами жила за 10 км від лінії фронту. Дуже добре памʼятає той ранок, 24 лютого. Тоді в самій нічній сорочці вийшла на ґанок і почула вибухи — дуже злякалася. Підняла хлопців і кілька днів з ними ховались у сараї від обстрілів», — розповідають у Save Ukraine.
Вже через тиждень село було повністю окуповане. Два місяці сімʼя нікуди не виходила, вперше виїхали у місто лише в кінці квітня, щоб купити продуктів.
«Було дуже страшно увесь час. Але влітку почалася тотальна фільтрація, приходили співробітники ФСБ, допитували, щось шукали, примушували віддавати дітей на навчання в російську школу. Тож вибору не було — Олена із синами була вимушена покинути рідну домівку», — пишуть у організації.
Команда Save Ukraine вже врятувала 290 дітей, з них — 73 сироти