![У Росії прорвало греблю, у зоні підтоплення є люди — ЗМІ](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2Fdanube-river-7522608_1280-450x290.webp&w=1366&q=75)
З інтернату на окупованій Херсонщині до РФ вивезли чотирьох вихованців з інвалідністю
![З інтернату на окупованій Херсонщині до РФ вивезли чотирьох вихованців з інвалідністю](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F02%2Fokupanty-v.jpg&w=1366&q=75)
З Олешківського будинку-інтернату для дітей з особливостями розвитку до російської Пензи вивезли чотирьох вихованців з інвалідністю, які були визнані недієздатними.
Про це повідомляє Центр національного спротиву.
«Уповноважена з прав дитини РФ Марія Львова-Бєлова разом з окупаційною владою вивезли до Пензи чотирьох вихованців Олешківського будинку-інтернату для дітей з особливостями розвитку, розташованого в Херсонській області. Усі четверо вихованців — повнолітні, яких визнали недієздатними та позбавленими батьківського піклування», – йдеться у повідомленні.
Як зазначають у ЦНС, це нова схема заволодіння майном з боку окупантів. Адже за законом, опікуном недієздатного стає організація, в якій він живе, і її голова має право розпоряджатися грошима і майном підопічних (зокрема їхніми пенсіями), а також представляти їхні права в суді. Наголошується, що недієздатність вихованців може вказувати на їхнє недобровільне переміщення до РФ.
«Вивезення українських дітей із тимчасово окупованих територій в Росію вже стало систематичним, і кремлівська влада відверто хизується ним. Під виглядом «відпочинку і психологічної реабілітації» промивання мізків російською пропагандою отримали тисячі маленьких українців», – додають у ЦНС і наголошують, що міжнародне право забороняє переміщати населення з окупованих територій незалежно від віку та дієздатності.
Насильницьке переміщення цивільного населення без вагомих підстав може розглядатися як воєнний злочин, а за певних умов – як злочин проти людяності.