![У Росії прорвало греблю, у зоні підтоплення є люди — ЗМІ](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2Fdanube-river-7522608_1280-450x290.webp&w=1366&q=75)
![Рідні оборонців Маріуполя вийшли на мирну акцію у Львові](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F05%2FIVN_3808-e1716121976903.jpg&w=1366&q=75)
Рідні захисників Маріуполя 18 травня вийшли на мирну акцію у Львові. Аліса чекає на свого брата. Він один з тих, хто став до бою з окупантами в перші години повномасштабного вторгнення.
«Мій брат прикордонник, вони зустріли ворога в перший день війни поблизу Маріуполя. Пліч-о-пліч з Азовом боронили Азовсталь. Два роки тому він вийшов у полон, потім пережив теракт в «Оленівці» (в’язниця на окупованій території Донеччини — Ред.), а після перерозподілу звідти, ми про нього нічого не знаємо. Всю інформацію, що ми мали, ми отримували тільки від тих, кого випускали по обміну. Інших джерел інформації немає. Жодна з урядових чи міжнародних організацій досі не може допомогти з цим», — розповіли сестра полоненого.
![](https://static.hromadske.radio/2024/05/IVN_3885-e1716122244458.jpg)
![](https://static.hromadske.radio/2024/05/IVN_3890-e1716122292244.jpg)
Пікет пройшов на площі перед пам’ятником Тарасові Шевченку. Ця акція стала наймасштабнішою за останній час і зібрала кілька сотень учасників. Люди тримали плакати з надписами «Не мовчи полон вбиває«, «Russia is a terrorist state», «Free Azov». Серед тих, хто прийшов взяти участь у мітингу були не тільки родичі військовополонених, а і їхні побратими.
![](https://static.hromadske.radio/2024/05/IVN_3802-e1716122351394.jpg)
Боєць Азову на позивний Лю знаходиться у Львові у короткотривалій відпустці.
«Я зараз тут, щоб нагадати про те, що за наших захисників треба боротися. Я прийшов, щоб підтримати побратимів, які зараз у полоні, навіть тих, яких я особисто не знаю. Ми хочемо побачити своїх героїв не просто вдома, а знову у наших лавах. Разом з ними ми станемо сильніше і далі будемо виборювати нашу державу. Ми ні про кого не забуваємо де б ми не були», — сказав Лю.
![](https://static.hromadske.radio/2024/05/IVN_4251-e1716122423206.jpg)
![](https://static.hromadske.radio/2024/05/IVN_3812-e1716122454419.jpg)
20 травня 2022 року маріупольський гарнізон за наказом Генштабу припинив оборону заводу «Азовсталь» та здався у полон. 86 днів українські бійці протистояли армії РФ у повному оточенні. Сотні захисників Маріуполя досі перебувають у полоні.
Іван Станіславський, Львів, Громадське радіо