![Сили ППО вночі збили всі повітряні цілі, запущені ворогом по Україні](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2F431572316_763658759280538_4026760920391635493_n-450x290.jpg&w=1366&q=75)
В одній із земель Німеччини в школах почнуть вивчати українську як другу іноземну
![В одній із земель Німеччини в школах почнуть вивчати українську як другу іноземну](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2022%2F09%2Fo_1galnl5h6bbninq9jp1kp7171n35.jpg&w=1366&q=75)
З наступного навчального року в школах Гессену планують розпочати вивчення української як другої іноземної мови. Це перша федеральна земля Німеччини, яка вирішила піти на такий крок.
Про це пише Deutsche Welle.
Земельне міністерство у справах культів, яке відповідає також за освіту й культуру, 24 травня оголосило конкурс на заповнення вакансій майбутніх спеціалістів і вчителів. Вивчення української у школах Гессену має розпочатися з наступного навчального року (2024/2025).
У Німеччині фіксуються непоодинокі випадки, коли українські школярі-біженці змушені залишати навчання в гімназіях і переходити до школи нижчого рівня саме через необхідність вчити німецьку мову й тому, що учні не знають іншої іноземної мови, окрім англійської.
Це позбавляє школярів можливості отримати Abitur — атестат, необхідний для вступу до вищого навчального закладу. Хоча в школах інших федеральних земель також існують окремі мовні програми для вивчення української мови, вона не є обовʼязковою для вивчення другою іноземною мовою.
Спершу вивчення української буде пілотним проєктом: перші школи, де навчається багато українських учнів, мають розпочати випробувальний етап наступного навчального року. Подібний пілотний проєкт наразі реалізується з турецькою мовою.