![У Росії прорвало греблю, у зоні підтоплення є люди — ЗМІ](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2Fdanube-river-7522608_1280-450x290.webp&w=1366&q=75)
За місяць Дністровське водосховище зменшилось в об’ємі на 17% — заступник голови Держводагентства
У Дністрі та Дністровському водосховищі суттєво знизився рівень води. Це пов’язано з погодними умовами протягом травня, а також російськими обстрілами української енергетики, що створили дефіцит у системі та потребу для Дністровської ГЕС працювати максимально ефективно. Тим не менш, наразі ситуація не є критичною.
Про це в етері Громадського радіо розповів Ігор Гопчак, заступник голови Державного водного агентства.
«Протягом травня погодні умови з дефіцитом опадів та підвищеною температурою повітря зумовили значне зниження водності самого Дністра та його приток. При збільшенні температури повітря збільшується випаровування води з площі водосховища. Згідно з гідрометцентром, притік до водосховища становить близько 30% від норми. З кінця квітня водосховище зменшилось на 17% в об’ємі, і його рівень знизився на три метри. На початку травня приплив був близько 200 кубічних метрів на секунду, а зараз — близько 110», — розповідає Гопчак.
![](https://static.hromadske.radio/2024/05/photo_2024-05-25_22-03-19-1024x768.jpg)
За його словами, основною проблемою є те, що Дністровський гідровузол від початку повномасштабної війни працює з урахуванням необхідності покривати дефіцит у генераційній системі України. Потенціал річки Дністер зараз використовується максимально ефективно, Дністровська ГЕС працює на повну потужність.
![](https://static.hromadske.radio/2024/05/photo_2024-05-25_22-03-16-1024x768.jpg)
Заступник голови Державного водного агентства зазначає, що спостерігаються зміни клімату, а маловодні періоди стаются частіше. Необхідно враховувати ризики, пов’язані з війною, а також можливе подальше зниження водності Дністра в літній період.
«Держводагентство звернулося до обласних військових адміністрацій, попередило, що потрібно вжити заходів щодо застосування технічних рішень стосовно роботи водонапірних станцій або організовували альтернативні водозабори, оптимізовували водокористування».
![](https://static.hromadske.radio/2024/05/photo_2024-05-25_22-03-15-1024x768.jpg)
За його словами, питання раціонального використання водних ресурсів та вирішення наявних проблем зараз активно обговорюється різними установами, що до цього дотичні.
«Пріоритети регулювання рівня води у водосховищі — це забезпечення водою нижчерозташованих населених пунктів і підприємств, виробництво електроенергії, забезпечення природоохоронних функцій каскаду. Завдяки тому резерву, який ще є, водосховище працює на притокових витратах. За останню добу рівень води в ньому навіть підвищився на 3-4 сантиметри», — каже Гопчак.
При передруку матеріалів з сайту hromadske.radio обов’язково розміщувати гіперпосилання на матеріал та вказувати повну назву ЗМІ — «Громадське радіо». Посилання та назва мають бути розміщені не нижче другого абзацу тексту