Магучіх переказала зоозахисникам частину призових Олімпіади

Прослухати
--:--
--:--

Українська легкоатлетка Ярослава Магучіх пожертвувала мільйон гривень на захист тварин з призових грошей після змагань.

Про це повідомила зоозахисна організація UAnimals.

«Зараз в Україні дуже багато безпритульних тварин, і притулкам потрібна підтримка, щоб подбати про кожного. Крім фінансової та волонтерської підтримки, ви можете брати тварин із перевірених притулків у свої сім’ї, незалежно від породи», — розповідає Ярослава Магучіх.

Також вона додає, що її улюбленець — кіт теж із притулку і безпородистий. Проте для неї він найкращий у світі та «її улюблений стрибун».

Напередодні Ярослава Магучіх на інстаграм-сторінці заявила, що також частину призових грошей віддасть на потреби ЗСУ і до фонду психологічної підтримки.

«Ми надзвичайно вдячні Ярославі за добрий вчинок — завдяки йому тисячі тварин отримають ліки, їжу, власне тепле місце для сну», — написали на сторінці UAnimals.

Гроші отримали ця організація та ще чотири притулки для тварин: дніпровський «Пегас», «Сумське Товариство захисту тварин», «Безпритульний Світ» та «Фонд Дніпро енімалс».

Українські призери Олімпіади-2024

Нагадаємо, загалом українські спортсмени й спортсменки за два тижні Олімпійських ігор у Парижі здобули 12 нагород: три «золота», п’ять «срібла» та чотири «бронзи».

Першою нагородою для України на цій Олімпіаді стала бронза Ольги Харлан в індивідуальних змаганнях з фехтування на шаблях. Незабаром українські шаблістки вибороли золото в командних змаганнях.

Друге «золото» для України здобула в стрибках у висоту Ярослава Магучіх. Цього самого дня бронзові нагороди здобули Ірина Геращенко в стрибках у висоту та Михайло Кохан у метанні молота.

Сергій Куліш став срібним призером Олімпіади-2024 у стрільбі з малокаліберної гвинтівки з трьох положень. Ще одну срібну медаль одержав український гімнаст Ілля Ковтун. Він посів друге місце у фіналі змагань на паралельних брусах.

Третю золоту медаль для України виборов боксер Олександр Хижняк. Крім того, у змаганнях з греко-римської боротьби у вазі до 87 кілограмів Парвіз Насібов посів друге місце, а Жан Беленюк — третє.

Також Людмила Лузан та Анастасія Рибачок вибороли «срібло» в жіночому каное, а Ірина Коляденко здобула срібну медаль у турнірі жіночої вільної боротьби у ваговій категорії 62 кг.

Жан Беленюк здобув «бронзову» з греко-римської боротьби у вазі до 87 кілограмів. Цим він завершив кар’єру в спорті. У 2021 році в Токіо Беленюк став олімпійським чемпіоном у цій же категорії.