Стала відома точна дата відновлення трансляцій засідань парламенту

Трансляції засідань Верховної Ради будуть відновлені 16 вересня.

Відповідну постанову, яку раніше ухвалила Верховна Рада, підписав голова ВРУ Руслан Стефанчук.

Голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин привітав підписання документа і подякував «за чесний діалог та це рішення».

За його словами, найближче засідання, призначене на 16 вересня, має стати першим за майже чотири роки, яке можна буде побачити у трансляції на телеканалі та YouTube-каналі «Рада».

«Тепер точно: дотисли. Не ми. Ви дотисли. Люди з картонками, люди в коментарях, медіаспільнота та всі-всі, хто хоче бачити Раду більш відкритою. Це ваша перемога», — написав Юрчишин.

Нагадаємо, трансляція засідань Верховної Ради була припинена 24 лютого 2022 року у зв’язку з запровадженням воєнного стану. 28 липня 2025 року низка громадських організацій та медіа, серед яких і «Громадське радіо», закликали Верховну Раду відновити онлайн-трансляцію пленарних засідань на телеканалі «Рада» та завчасну публікацію порядків денних цих засідань.

Як виняток, парламент дозволив транслювати своє засідання 31 липня, на якому голосували законопроєкти про відновлення незалежності НАБУ та САП.

4 вересня Верховна Рада ухвалила постанову про відновлення трансляцій засідань парламенту. Водночас за те, щоб таке відновлення стало негайним, депутати не проголосували. Тому відновлення відклали до середини вересня.


Громадське радіо потребує вашої допомоги для подальшого існування, і підтримати нас ви можете:

Може бути цікаво