Пожежа на Московському НПЗ після атаки українських дронів / Фото: скриншот з відео
Президент України Володимир Зеленський підтвердив, що Україна вдруге за тиждень атакувала Московський НПЗ.
«Цієї ночі наші далекобійні санкції знову дійшли до Московського регіону: вдруге за тиждень уражено Московський нафтопереробний завод», — написав він у соцмережах у четвер.
Як додали в Генштабі, внаслідок удару зафіксовано влучання і масштабну пожежу на території підприємства — це щонайменше п’ять точок горіння. За попереднім геолокуванням, горять комбінована установка переробки нафти, установки вторинної переробки й резервуарний парк.
Також, за його словами, Сили оборони України уразили цілі в Ростовській області та на тимчасово окупованих територіях України.
«Цілком справедлива відповідь на російські удари по наших містах і громадах та ще один важливий результат роботи наших воїнів по об’єктах, які забезпечують російську воєнну машину. Дякую нашим Силам оборони та безпеки України за спільну роботу — СБУ, СБС, ССО, ГУР, нашій ракетній бригаді за влучність», — написав президент.
Він також зазначив, що цими днями міжнародні партнери відзначали влучність і дієвість українських ударів середньої дальності та далекобійних санкцій.
«Час цю війну завершувати, і Росія має зробити необхідні кроки в дипломатії», — наголосив Володимир Зеленський.
Про те, що Московський НПЗ був атакований вдруге за тиждень, стало відомо вранці 18 червня з відео очевидців та повідомлень місцевої влади. Тоді ж стало відомо, що в населеному пункті Гуково зазнала удару нафтобаза.
Зазначимо, що вперше цей завод зазнав удару з боку Сил оборони України у вівторок, 16 червня.