РФ посилює мілітаризацію університетів для потреб фронту

Російська Федерація посилює мілітаризацію вищої освіти, дедалі глибше інтегруючи заклади навчання у свою воєнну машину.

Про це повідомив Центр протидії дезінформації при РНБО.

«Поряд із масовим вербуванням студентів до підрозділів безпілотних військ, влада РФ переходить до прямого примусу. З 1 вересня 2026 року в усіх транспортних вишах РФ запровадять обов’язковий базовий курс з безпілотних систем», – зазначається у повідомленні.

Під дію цієї програми підпадають 19 профільних університетів та 86 їхніх філій по всій країні.

«Це означає, що щонайменше 150 тис. студентів вишів (а разом із коледжами – понад 250 тис. молодих людей) відтепер зобов’язані освоювати навички, які держава-агресор прагне використати потім у війні проти України», – кажуть у ЦПД.

Зазначається, що такі кроки вкотре підтверджують: російська влада абсолютно не зацікавлена в освіті чи розвитку людей.

«Державі не потрібні кваліфіковані фахівці, здатні до критичного мислення. Російська система освіти сьогодні функціонує виключно як конвеєр, що перетворює студентів на слухняний кадровий ресурс та «гарматне м’ясо» для війни», – резюмували у ЦПД.

Нагадаємо, що раніше «Жовта стрічка» повідомляла, що по коледжах ТОТ Донеччини ходять російські воєнкори. Вони пропонують студентам підписати контракт з армією РФ — замість подальшого вступу до університету.

Крім того, у Генічеську окупанти змушують школярів святкувати «день призовника росгвардії».