Чотирьох українських моряків, яких захопили в Ормузькій протоці, звільнили

Українські дипломати домоглися звільнення чотирьох українських моряків, яких у квітні захопили представники іранського Корпусу вартових ісламської революції під час проходження Ормузької протоки.

Про це повідомив речник Міністерства закордонних справ України Георгій Тихий у коментарі журналістам у середу, 24 червня, пише «Інтерфакс-Україна».

За його словами, у квітні КВІР затримав низку суден і моряків в Ормузькій протоці, серед яких був і контейнеровоз Epimonidas, на борту якого перебували четверо громадян України — членів екіпажу.

Як наголосив Тихий, МЗС України, зокрема Департамент консульської служби та посольство України в Греції, негайно встановили особи українських моряків та підтримували контакт з їхніми родинами, грецькою компанією-судновласником та причетними сторонами для захисту українських громадян і пошуку способів їхнього повернення. Відтоді, як стверджує речник МЗС, тривала активна й наполеглива робота української сторони з усіма причетними інституціями та сторонами.

«Наразі ми раді повідомити, що ці зусилля завершилися позитивним результатом. Четверо наших громадян уже залишили територію Ірану. Зараз вони у безпеці зі своїми родинами. Стан їхнього здоров’я задовільний», — заявив Тихий.

Він подякував колегам-дипломатам країн-партнерів, представникам компанії-судновласника та всім, хто долучився до звільнення українців.

«Це незмінний принцип української дипломатичної служби: Україна не залишає своїх людей», — наголосив речник.