![Шукала сина серед живих і мертвих: історія викраденого в Бучі Владислава Поповича](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2Funrp.png&w=1366&q=75)
Чиновників в Івано-Франківську закликають припинити ромофобну риторику
Правозахисники та активісти закликають Івано-Франківських можновладців припинити ксенофобні вислови щодо ромів
![Чиновників в Івано-Франківську закликають припинити ромофобну риторику](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2017%2F05%2Fdo_dn_yevropy_1.jpg&w=1366&q=75)
Правозахисники та активісти закликають Івано-Франківських чиновників припинити ромофобну риторику. Це непокоїть жителів міста, як кажуть активісти організації “Стан” особливо напередодні Дня Європи та проведення Євробачення-2017.
Напередодні, як повідомляє видання “Курс”, мер Івано-Франківська закликав, цитуємо, “очистити від ромів Івано-Франківськ до Дня міста» Він також заявив, – знов цитата – що “вирішити проблему з неромськими жебраками значно легше, ніж з ромами”.
Голова правління молодіжної організації «СТАН» Ярослав Мінкін каже, що прикро дізнатися, та з такими коментарями на нараді виступали й інші представники місцево влади.
Активісти організації оприлюдили відкриту заяву, де, як сказано «засуджують ромофобську риторику Івано-Франківських чиновників».
Ярослав Мінкін каже, що натомість закликають їх не зривати євроінтеграційні процеси та сприяти реформам, поважаючи права меншин, різноманітність і людську гідність.
Громадський діяч, який мешкає в Івано-Франківську при цьому посилається на статтю 2 Угоди про Асоціацію Україна-ЄС:
“В часи політичних трансформацій та наближення України до безвізового режиму з Євросоюзом, окремі представники органів місцевого самоврядування, політичні лідери, й навіть деякі громадські діячі своїми недалекоглядними висловлюваннями готують підґрунтя для поширення євроскептицизму та печерної ксенофобії в Україні”.
Раніше у квітні керівник громадської організації «Бахтало дром» у Чернігові, юрист Михайло Білявський розповів програмі Chiriklo на “Громадському радіо”, що його опоненти під час виборів вказували на його етнічне походження у негативному сенсі:
«Коли почались перегони, то почали ображати мою сім’ю, казати «що циган може зробити корисного для округу?».
Минулої осені і зими в Одесі невідомі поширювали листівки, що розпалюють міжнаціональну ворожнечу.
Також у випуску слухайте про візит делегації експертів Комітету Ради Європи.
Над випуском працювали Ольга Веснянка, Федір Кондур, звукорежисер Андрій Іздрик. Ромський проект Chiriklo є спільним продуктом Ромського радіо «Чірікло» та «Громадського радіо», більше про життя ромів можете слухати на сайті радіо «Чірікло».
За підтримки
![](https://static.hromadske.radio/2018/09/logo-1-300x87.jpg)