![Що відбувається з українськими церквами в окупованому Криму](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2F452254477_122184173012069818_422189955322970558_n.jpg&w=1366&q=75)
Експертка про загострення на Донбасі: зараз є ризик бути надто дипломатичними
Розмова про сьогоднішні обстріли на Донбасі.
![Експертка про загострення на Донбасі: зараз є ризик бути надто дипломатичними](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2022%2F02%2F273943159_713277103413946_8187435198127243146_n-1.jpg&w=1366&q=75)
Говорили з експерткою з питань ОРДЛО Марією Кучеренко.
Марія Кучеренко: Сьогоднішні обстріли на Луганщині — це порушення «режиму тиші», чергове свідчення того, що РФ не має жодного наміру виконувати Мінські домовленості. Зараз варто в усіх перемовних форматах акцентувати на цих обстрілах увагу усього світу. Будь-які спроби говорити сьогодні на Радбезі ООН про те, що нібито Україна щось «не виконує» чи «погано ставиться до цивільних Донбасу», мусять упиратися у факт, який ніяк спростувати: РФ обстрілює об’єкти цивільної інфраструктури. Могли загинути діти.
![](https://static.hromadske.radio/2022/02/obstril-1.jpg)
Можливе визнання «ЛДНР» — це крок до підняття ставок у перемовинах на рівні політиків та дипломатів. Путін заявляв, що визнання суперечитиме Мінським домовленостям, і він далі змушуватиме Україну до виконання політичної частини Мінських домовленостей. Це примус нас до виконання того, що хотів би Путін у рамках домовленостей в односторонньому порядкові.
Про жодні політичні частини Мінських домовленостей говорити зараз не можна. РФ діє собі у шкоду, бо дуже очевидно, хто насправді що не виконує. І про жодну реінтеграцію сьогодні не можна говорити.
Зараз є ризик бути надто дипломатичними, загратися дефініціями. Ми маємо заявляти про те, що
- окупаційні адміністрації підконтрольні РФ,
- незаконні збройні формування підконтрольні РФ.
Не треба соромитися і думати, що нібито можемо розлютити РФ чи партнерів. Сьогодні йдеться про життя українців, майбутнє та безпеку України. Варто добирати слова, але у наших інтересах.
Повністю програму слухайте в аудіофайлі
При передруку матеріалів з сайту hromadske.radio обов’язково розміщувати гіперпосилання на матеріал та вказувати повну назву ЗМІ — «Громадське радіо». Посилання та назва мають бути розміщені не нижче другого абзацу тексту
Підтримуйте Громадське радіо на Patreon, а також встановлюйте наш додаток:
якщо у вас Android
якщо у вас iOS