![«Граньоний стакан нікто не воровал»: чому українці досі ностальгують за СРСР](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2F03-57f25be199fac-8_lyubopytnyh_faktov_o_sovetskom_granenom_stakane.jpg&w=1366&q=75)
Нам потрібно відмовитися від ганебних Мінських угод, — Семенченко
Семен Семенченко вважає, що Україні потрібно відмовитися від Мінських угод. За його словами необхідно перейти до нового формату, в якому братимуть участь західні посередники, передусім США
«Ми збираємося чітко оголосити про те, що у нас парламентсько-президентська республіка. Не дивлячись на усі звички, не дивлячись на усі традиції, що у нас гетьман, що у нас влада знаходиться в руках у сакральних осіб, влада – це ми. Нас вибрав народ України, і ми збираємося нею скористатися належним чином. Це перше. Друге. Необхідність зосередити зусилля усіх здорово мислячих та маючих волю людей на трьох напрямках.
Перше – організація міжнародної підтримки України, друге – побудова нормальних, здорових Збройних сил та служби безпеки, третє – це боротьба з корупцією. Ми збираємося, знаходячись у законодавчій гілці влади, використовуючи підтримку суспільства, взяти учать у всіх трьох напрямках. З міжнародної підтримки – після останнього візиту до Вашингтону, коли ми з товаришами, з нашими побратимами зустрічалися з паном Маккейном, ми зрозуміли, що всі розповіді про те, що Америка нас не зрозуміє, про те, що Європа не зрозуміє порушення демократії, про те, що нас не підтримують – все це маніпуляції громадською думкою.
Насправді, абсолютно не достатньо докладалося зусиль для лобіювання інтересів нашої країни закордоном. Ми знаємо, що треба зробити, ми знаємо, що треба робити комітету з міжнародних відносин, для того щоб запитати у дипломатичного корпусу, у військових аташе, що вони зробили за час війни. Необхідно провести ревізію цього корпусу та поставити чіткі завдання для лобіювання інтересів України. неможна допускати, щоб як у випадку з Міністерством оборони, волонтери виявлялися на порядок ефективніше тих чиновників, які зобов’язані це робити з обов’язку служби. Теж саме в міжнародних відносинах.
Якщо так це відбувається, значить вони повинні помінятися місцями. По-друге, нам потрібно відмовитися від ганебних Мінських угод. Цей формат нічого не гарантує. І Верховна Рада, я розмовляв з багатьма своїми товаришами, готова взяти на себе ініціативу в цьому питанні. Нам необхідно перейти до іншого формату, формату, в якому беруть участь західні посередники, передусім США. Тому що ці принизливі переговори, коли терористи ні в гріш не ставлять нашу країну, коли не виконують жодної умови перемир’я, коли, вибачте, падають ціни на нафту, падає курс рубля, починається повстання пригноблених народів проти кремлівської хунти, а ми в цей час принижено просимо миру, це повинно піти в минуле.
Тепер щодо боротьби з корупцією – ми готові співпрацювати з комітетом з питань боротьби з корупцією. Комітет з питань безпеки і оборони вважає, що саме на перехресті військової та цивільної сфери знаходяться найбільш корумповані ділянки. Зараз ми почали процес по перекриттю контрабанди, яка відбувається за тісного зв’язку негідників в пагонах з нашого боку та терористів з іншого. Це погрожує національній безпеці України, оскільки створює умови для майбутнього продажу Вітчизни оптом та вроздріб. На цей момент батальйон «Донбас» перекрив кілька ділянок проходження контрабанди. Виявляється всі «рішали» в пагонах з СБУ, з прокуратури, з юстиції, з нацгвардії. Ми плануємо наступної неділі спільну виїзну комісію комітету з безпеки та оборони та комітету з боротьби з корупцією», – розповідає Семен Семенченко.
Іванна Костюк