![Чому поразка Росії — в інтересах США?](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2FTSey-tyzhden-19.07.png&w=1366&q=75)
Більшість українців не хочуть вивчати іноземні мови, обирають найпростіший шлях — приїхати й одразу почати працювати — Воскобойник
Закордонні роботодавці масово кличуть українців на заробітки. Куди саме і які спеціальності найбільш популярні за кордоном?
![Більшість українців не хочуть вивчати іноземні мови, обирають найпростіший шлях — приїхати й одразу почати працювати — Воскобойник](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2020%2F12%2Fmaxresdefault-3.jpg&w=1366&q=75)
Розповів голова Всеукраїнської організації з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник.
Василь Воскобойник: У першу чергу шукають працівників, які будуть працювати в тих галузях, у яких зазвичай працюють українці – будівництво, сільське господарство, переробка, логістика. Звісно, потрібні українські лікарі, IT-спеціалісти, інженери, але в більшості своїй українці не дуже воліють вивчати іноземні мови, готуватися до підтвердження своїх дипломів і обирають найпростіший шлях – приїхати й одразу почати працювати.
Підтримайте Громадське радіо на Спільнокошті
Країною №1 для працевлаштування українців є Польща. Потрібно зрозуміти, що в Європі є країни, де українців не чекають. Ні в Норвегії, ні у Швеції, ні в Австрії, ні в Великій Британії, ні в Німеччині українцю без знання місцевої мови, наявності фаху працевлаштуватися неможливо. Те, що пропонується – це пропозиції від шахраїв. Коли ви дивитесь на пропозицію від посередника, одразу розумійте: якщо потрібно заплатити за його послуги якісь гроші, кидайте слухавку або тікайте звідти. Послуги посередника сплачуються роботодавцями, це працює у всьому світі.
У жодному випадку не погоджуйтесь на нелегальне працевлаштування. У вересні-жовтні цього року з Німеччини тільки з одного міста було депортовано 300 українців. Їх депортували за гроші місцевої влади, бо їм навіть не заплатили. Люди залишилися без грошей, їм заборонено в’їзд до Європи на 5 років. Це один випадок, але таких історій вистачає.
Повну програму слухайте в аудіофайлі
Громадське радіо випустило додатки для iOS та Android. Вони стануть у пригоді усім, хто цінує якісний розмовний аудіоконтент і любить його слухати саме тоді, коли йому зручно.
Встановлюйте додатки Громадського радіо: