![Погано — «забивати людиною» цвяхи — Євген Спірін про армію](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2F1200x750-copy-150x-20-3.jpg&w=1366&q=75)
У Театрі на Подолі прем’єра за «Механічним апельсином»
Культовий роман Ентоні Берджеса у реаліях Києва та 90-их на сцені Театру на Подолі
![У Театрі на Подолі прем’єра за «Механічним апельсином»](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2021%2F05%2F183211041_3896673063773614_3075975493642642332_n.jpg&w=1366&q=75)
Хто постановник і про що буде вистава? Розповів асистент режисера Володимир Кудлінський.
Володимир Кудлінський: «Механічний апельсин» — це довгоочікувана прем’єра для Театру на Подолі, через карантин вона відкладалась. 4 червня на Великій сцені має відбутися ця прем’єра. Режисер-постановник та художник вистави – Автанділ Варсімашвілі. Це історія 90-х років, високий рівень криміналітету. Це не англійська історія. Події відбуваються в Україні, в Києві. Автанділ переносить все це на наші реалії. Четвірка молодих хлопців бешкетують, ґвалтують і дограються до того, що їх заарештовують. Ті, хто читали роман, знають, чим це закінчується.
Попри те, що ми повертаємось у 90-ті роки, ми говоримо про сьогоднішній день. Не хочу розкривати всі карти, але якщо говорити про меседж, то це історія про бандитів, які були у 90-х. Вони правдами й неправдами, порушуючи закон, якось намагалися гарно жити. Головний герой потрапляє в клініку, з нього роблять людину, яка не має вибору, він абсолютно керований. З нього роблять топполітика, він стає людиною, якою маніпулюють і управлять. Один з героїв стає високопосадовцем, один – кілером, ще один – поліцейським. У кожного своя доля. Там є багато паралелей, але головний меседж: ті, хто керували у 90-х, самі стають керованими.
Повну програму слухайте в аудіофайлі
Підтримуйте Громадське радіо на Patreon, а також встановлюйте наш додаток:
якщо у вас Android
якщо у вас iOS