![«Граньоний стакан нікто не воровал»: чому українці досі ностальгують за СРСР](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2F03-57f25be199fac-8_lyubopytnyh_faktov_o_sovetskom_granenom_stakane.jpg&w=1366&q=75)
Бандура з Нью-Йорка і електроніка з Києва: у столиці презентують проект «Disturbance Fields»
Про поєднання бандури та електронної музики у проекті «Disturbance Fields» Громадському радіо розповіли бандурист Юліян Китастий та композиторка Алла Загайкевич
![Бандура з Нью-Йорка і електроніка з Києва: у столиці презентують проект «Disturbance Fields»](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2017%2F10%2Fdsc01641.jpg&w=1366&q=75)
Як поєднується традиційна і електронна музика? Як звучить бандура з електроакустичними інструментами? Про проект «Disturbance Fields» говоримо з гостями Громадського радіо бандуристом Юліяном Китастим і композиторкою Аллою Загайкевич.
«Бандура – це інструмент, де звучання однієї струни може мати величезну глибину і значення. А те, що ми робимо в цьому проекті – це ви просто берете звучання однієї струни, і даєте йому ще інші можливості, окрім того, що можна зробити прямо акустично. У процесі проекту я зрозумів, що вже зовсім по-іншому треба думати про інструмент, музикування. Я багато граю музики імпровізаційної, але робити це в контексті дуетів із музикантом, який працює з електронікою, а не зі ще одним акустичним інструментом – треба зовсім інакше думати про час та простір у творі», – розповів Юліян Китастий.
«Ми хочемо використати цей традиційний сенс кобзарського вимовлення – такої традиції, яка весь час дуже інтимно говорить з кожним, сьогодні ми спробуємо так зробити. Це такий дуже радикальний проект, в якому традиційна бандура буде знову виконувати свою традиційну функцію, тобто збурювати свідомість, розширювати якісь наші межі розуміння, сприйняття звуку інструменту, електроніки, бандурного звучання і таке інше», – сказала Алла Загайкевич.
Презентація проекту «Disturbance Fields» відбудеться сьогодні, 14 жовтня, об 19:00 у арт-просторі «Плівка» (Васильківська, 1).
Повну версію розмови слухайте у доданому звуковому файлі.