![Тисячі дітей зростають в інтернатах, маючи живих біологічних батьків — Литвиненко](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2Fpexels-pixabay-48794-scaled.jpg&w=1366&q=75)
Більшість КПВВ на лінії розмежування добре облаштовані, багаж перевіряють у приміщеннях із кондиціонером — Лукашина
Як обладнані місця для ночівлі на КПВВ? На яку медичну допомогу можуть розраховувати люди, які перетинають лінію розмежування?
![Більшість КПВВ на лінії розмежування добре облаштовані, багаж перевіряють у приміщеннях із кондиціонером — Лукашина](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2021%2F07%2Fnews_20210623_142941_1624447781.jpg&w=1366&q=75)
Говорили зі Сніжаною Лукашовою, керівницею маріупольського офісу БФ «Право на захист».
Сніжана Лукашова: На КПВВ у Новотроїцькому є намет, де 27 ліжок, де можна розмістити людей, якщо їх не пропустять. Там є питна вода та мінімальні продукти харчування. Намет розрахований на тимчасове перебування особи, оскільки це небезпечно і там немає нормальних умов. Для того, щоб безпечно перетнути КПВВ, необхідно виїжджати завчасно, брати з собою продукти харчування, бо там нема де придбати їжу.
Також там можна отримати медичну допомогу. На КПВВ є медпункт, але немає ліків, бо вони можуть не підходити людині. Люди, які мають хронічні захворювання, повинні мати з собою ліки, які виписав їх лікар за рецептом. Медпункт працює до 15.00, там є лікар. Людина може туди звернутися для отримання першої медичної допомоги. Можуть виміряти тиск, зробити тест на глюкозу, там робили тести на COVID-19.
Зараз більшість КПВВ добре облаштовані. Людина, коли потрапляє на КПВВ, одразу заходить у модуль очікування, який облаштований кондиціонером, лавочками. Також є обігрівачі й питна вода. Там перевіряють багаж і потім людина йде на перевірку паспортного контролю. Всі КПВВ з підконтрольної сторони працюють, але пропускний режим здійснюється тільки на КПВВ Новотроїцькому. Перетнути його людина може 2 рази на тиждень, коли працює КПВВ, у понеділок та п’ятницю з 8.00 до 16.00.
Якщо людина планує приїхати з непідконтрольної території на підконтрольну, то у неї повинна бути дійсна електронна довідка та документи, які посвідчують особу, тобто паспорт. На цей момент не потрібно робити тест на коронавірус та встановлювати додаток «Дія». Якщо ж людина навпаки планує їхати з підконтрольної території на непідконтрольну, то повинна мати дозвіл від непідконтрольної сторони. Людина повинна до них звернутися й отримати дозвіл на те, щоб проїхати на непідконтрольну територію, без цього дозволу її не пропустять.
Повністю програму слухайте в аудіофайлі
Підтримуйте Громадське радіо на Patreon, а також встановлюйте наш додаток:
якщо у вас Android
якщо у вас iOS