![Тисячі дітей зростають в інтернатах, маючи живих біологічних батьків — Литвиненко](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2Fpexels-pixabay-48794-scaled.jpg&w=1366&q=75)
Чи вдасться харківським митцям створити культурний анклав області посеред міста?
Харківське «Посольство художників» прагне отримати резиденцію на території еколого-натуралістичного відділу обласного Палацу дитячої та юнацької творчості, де вони хочуть зробити арт-коворкінг, тобто, простір, в якому діти можуть спілкуватись з мисткинями і мистцями та навчатися в них
![Чи вдасться харківським митцям створити культурний анклав області посеред міста?](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2019%2F06%2Fekologo-naturalistychnogo-viddilu-oblasnogo-Palacu-dytyachoyi-ta-yunackoyi-tvorchosti.jpg&w=1366&q=75)
Реформа децентралізації часом виявляється у зовсім несподівані способи. І ці несподіванки часто дають найкращі результати, коли органи місцевого самоврядування напряму працюють з громадськими організаціями. У Харкові вже багато років місцеві художники розмальовують стіни будинків, що наражається на осуд багатьох, кому Харків і так до вподоби, але і на схвалення тих, хто вважає, що вуличного мистецтва у Харкові обмаль. Тому і відносини між митцями і органами місцевого самоврядування бувають аж надто різноманітні. Андрій Куликов у Харкові побував там, де може здійснитись проект співробітництва громадської організації «Посольство художників» і Харківської обласної ради. Один з парадоксів проекту – він має бути здійснений на території, підпорядкованій Харківській обласній раді, але ця територія звідусіль оточена територією міста Харків. Утім, парадоксів у реформі децентралізації не бракує, і знати про них – означає мати кращі можливості для того, щоби користатись повноваженнями органів місцевого самоврядування.
Репортаж можна прослухати у доданому звуковому файлі.