![Погано — «забивати людиною» цвяхи — Євген Спірін про армію](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2F1200x750-copy-150x-20-3.jpg&w=1366&q=75)
«Громадська хвиля» за 14 грудня. Частина друга
Говоримо про старі та нові моделі жіночності та про вплив децентралізації на взаємовідносини в громаді
Тамара Злобіна, кандидатка філософських наук і мистецтвознавця, говорить про старі та нові моделі жіночності. За її словами, після Майдану 2013-2014 року почався розпад старих моделей жіночності та гендерних стереотипів «Барбі» і «Берегині». Якими будуть нові образи жінок у масовій свідомості?
«Під час Майдану жінки здійснили масовий вихід у публічний простір. Вони почали працювати у волонтерських соціальних ініціативах. Так багато соціальною роботою українські жінки ще не займалися. Відповідно, вони почали між собою спілкуватися, отримали новий досвід та почали по-новому себе сприймати. Для цієї жінки образ «берегині» чи «барбі» вже не підходить, тому що це жінка, яка будує країну, яка показує свої професійні якості часто в дуже критичних моментах», — каже вона.
У програмі «Територія» говоримо з Оксаною Гарнець, керівницею Швейцарсько-українського проекту «Підтримка децентралізації в Україні», про те, як реформа децентралізації змінює взаємовідношення в середині громади.