![Ірина Фурман: «Європейці програють українцям за якістю і швидкістю сервісу»](/_next/image?url=https%3A%2F%2Fstatic.hromadske.radio%2F2024%2F07%2F1200kh750-17.png&w=1366&q=75)
«Громадська хвиля» за 7 травня. Частина перша
У Полтаві встановили пам’ятник Мазепі — яке це має значення для Полтави? Вже понад 1000 українських домогосподарств практикують продаж альтернативної енергетики
«Постать Мазепи ще не осмислена в новітній українській історії», — каже кандидатка історичних наук Леся Гасиджак. «Ця тема дуже важлива для полтавського середовища, адже там є різні категорії, серед них є й частина педагогів та музейників, які живуть по-радянськи. Здається, що встановлення пам’ятнику стане тією точкою неповернення, коли Полтава заживе по-новому», — додає вона.
Ініціатор встановлення пам’ятника гетьману Івану Мазепі у Полтаві Микола Кульчинський пояснює, що це означає для Полтави: «Встановлення пам’ятників має дуже багато смислів. Перший — перемогти імперську пропаганду, яка дуже сильно, послідовно і хитромудро вкорінювалася тут, у Полтаві»
Альтернативна енергетика: понад 1000 домогосподарств в Україні продають вироблену ними електроенергію. Про це розповідає Олександр Андрусенко, ентузіаст сонячної енергетики з Полтави. Він каже, що окупність домашньої електростанції — 6-8 років.